MUZYCZNE LATO

w lipcu i w sierpniu w CANAL+

MUZYCZNE LATO

Zapraszamy na cykl "Muzyczne lato", w którym zaprezentujemy m.in. film dokumentalny "Pearl Jam - Let's Play Two", koncerty Norah Jones i U2, a także dokumenty muzyczne o Duran Duran i Buena Vista Social Club. Muzyczne lato to cykl najlepszych dokumentów oraz koncertów. Legendarni twórcy, niezwykłe kompozycje oraz energia występów na żywo tylko w CANAL+ i CANAL+ 4K.

Norah Jones: Live at Ronnie Scott's

Norah Jones: Live at Ronnie Scott's

Intymna, kameralna atmosfera jazzowego klubu, Norah Jones i jej niesamowite trio. Ten koncert po prostu urzeka.

Norah Jones wraz z perkusistą Brianem Bladem i basistą Christopherem Thomasem w słynnym londyńskim klubie Ronnie Scott's prezentuje swoje największe przeboje. Wśród zagranych utworów znalazły się uwielbiane przez fanów hity jak "Flipside", czy "Don't Know Why".

"Proste, wytworne piosenki. Uczta" - "The Arts Desk". Koncert dziewięciokrotnej laureatki nagrody Grammy, po prostu trzeba zobaczyć. Transmisja w najwyższej jakości obrazu na kanale CANAL+ 4K Ultra HD

U2: Live In London

U2: Live In London

Legendarni muzycy z U2 na żywo - tym razem nie przed wielotysięczną widownią na stadionie, a kameralnie w studiu Abbey Road.

Wyjątkowe aranżacje klasycznych hitów takich jak "With or Without You", "Beautiful Day" oraz "One" oraz nowe piosenki z albumu "Songs of Experience"... Wszystko przy akompaniamencie orkiestry symfonicznej oraz w towarzystwie chóru.

Prowadząca show Cat Deeley rozmawia z Adamem, Larrym, Bono oraz the Edge o tym, jak czwórka szkolnych kumpli stała się jedną z największych kapel świata.

Sam Smith: Live In London

Sam Smith: Live In London

Ponad godzinny występ zdobywcy Oscara oraz Grammy zarejestrowany w studiu BBC.

Sam Smith przy akompaniamencie swojego zespołu oraz orkiestry prezentuje swoje klasyczne kawałki oraz najnowsze piosenki z długo oczekiwanego albumu. W międzyczasie opowiada o swoim życiu, karierze oraz miłości do muzyki.

Wydarzenie animuje Fearne Cotton: "Uwielbiam głos Sama od jego występu w Radio 1's Live Lounge w 2015 r., więc musiałam wykorzystać okazję by prowadzić show. Nie mogę się doczekać, by znowu zobaczyć, jak wykonuje stare i nowe kawałki oraz porozmawiać z nim o życiu."

Duran Duran: There's Something You Should Know

Duran Duran: There's Something You Should Know

Ikony rocka - Duran Duran - w nowym świetle. Niepokazywane wcześniej materiały archiwalne, nagrania demo oraz wywiady z muzykami.

Duran Duran to jeden z najbardziej znanych i najdłużej działających zespołów brytyjskich. W ciągu zaledwie czterch lat od powstania grupa zaczęła odnosić ogromne sukcesy. Od występu w małym klubie Rum Runner w Birmingham po największe obiekty świata, w tym wypełniony po brzegi japoński stadion Budokan. Popularność ma jednak swoją cenę. W 1985 roku zespół targany konfliktami wewnętrznymi zawiesił działalność, aby kilkanaście miesięcy później powrócić ze zmienionym stylem. Cztery dekady od założenia zespół nadal zdobywa listy przebojów.

Simon Le Bon, John Taylor, Nick Rhodes oraz Roger Taylor szczerze mówią o swojej karierze - od wzlotów po upadki. Nie zabraknie także archiwalnych materiałów, wśród których zobaczyć można nagrania Andy Taylor.

"Duran Duran: There's Something You Should Know" to historia o trwaniu i podróży nieustannie na szczycie.

Pearl Jam - Let's Play Two Premiera

Pearl Jam - Let's Play Two

W dniu koncertu grupy Pearl Jam w Krakowie CANAL+ i CANAL+ 4K ULTRA HD zapraszają na film dokumentalny w reżyserii Danny'ego Clincha "Pearl Jam - Let's Play Two".

Film ukazuje dwa legendarne koncerty Pearl Jam ze stadionu Wrigley Field w czasie historycznego sezonu baseballowego Chicago Cubs w 2016 roku, w którym drużyna zwyciężyła w World Series.

Hans Zimmer: Live in Prague

Hans Zimmer: Live in Prague

Zapis fantastycznego koncertu jednego z najbardziej cenionych kompozytorów muzyki filmowej dzisiejszych czasów.

Muzyka filmowa autorstwa Hansa Zimmera doceniana była przez najbardziej szanowane instytucje filmowe na świecie. Kompozytor zdobył m.in.: Oscara®, 2 Złote Globy oraz 4 Nagrody Grammy. Podczas koncertu "Live In Prague" widzowie usłyszą utwory z najgłośniejszych superprodukcji, m.in.: "Gladiator", "Interstellar", "Kod Da Vinci", "Piraci z Karaibów", "Sherlock Holmes", "Król lew" czy "Incepcja".

Peter Gabriel: Back To Front - Live At The O2

Peter Gabriel: Back To Front - Live At The O2

Zapis koncertu legendy muzyki - Petera Gabriela - zarejestrowany w październiku 2013 w Londynie.

W 2012 roku artysta wyruszył w dwuletnie światowe tournée, które miało na celu uczczenie 25-lecia wydania słynnego albumu "So", z którego pochodzą tak znane utwory, jak "Sledgehammer", "In Your Eyes" czy "Don't Give Up". 20 i 21 października 2013 roku w ramach tej trasy Peter Gabriel wystąpił przed ponad 20-tysięczną widownią londyńskiej hali O2. Podczas koncertu artysta zaprezentował wszystkie piosenki z "So", ale nie zabrakło również znanych kompozycji z innych albumów m.in. "Solsbury Hill", "Digging in the Dirt", "Shock the Monkey" czy "Biko".

Peter Gabriel to wybitny artysta tworzący muzykę z pogranicza progresywnego rocka i popu. Urodzony w Chobham muzyk, wokalista, kompozytor i producent, założyciel kultowej formacji Genesis od 1975 roku prowadzi karierę solową. Komercyjny sukces przyszedł wraz z singlem "Shock the Monkey", a wielkim przełomem stał się wydany w 1986 roku album "So". Takie utwory, jak "Sledgehammer", "In Your Eyes" czy wykonany z Kate Bush utwór "Don't Give Up" przeszły do historii muzyki. Peter Gabriel pięciokrotnie otrzymał nagrodę Grammy. Jest także twórcą muzyki filmowej. Uczestniczy w wielu projektach multimedialnych i jest aktywnym działaczem w obronie praw człowieka.

Muse: Live At Rome Olympic Stadium

Muse: Live At Rome Olympic Stadium

Ten koncert na Stadionie Olimpijskim w Rzymie oglądało na żywo 60 tysięcy fanów. Połączenie doskonałej muzyki oraz niesamowitych wrażeń wizualnych - to właśnie jest Muse.

Genialne brytyjskie trio Muse w składzie: Matthew Bellamy (śpiew, gitara, keyboard), Chris Wolstenholme (gitara basowa, keyboard, śpiew towarzyszący) oraz Dominic Howard (perkusja) po raz kolejny zachwyca. Podczas promocji swojego szóstego studyjnego albumu "The 2nd Law" wystąpili przed ponad 60 tysiącami fanów zebranymi na rzymskim Stadio Olimpico. Całość zarejestrowana została najnowszymi kamerami w technologii 4K Ultra High Definition.

"Ten koncert to odpowiednik amerykańskiej kinowej superprodukcji" napisał "The Times" podkreślając nie tylko muzyczny aspekt produkcji, ale także ogromną dbałość o wrażenia wizualne. Na playliście znalazły się takie hity jak : "Madness", "Uprising", "Supermassive Black Hole" i "Knights of Cydonia".

Eric Clapton: Slowhand At 70 - Live At The Royal Albert Hall

Eric Clapton: Slowhand At 70 - Live At The Royal Albert Hall

Wirtuoz gitary i legendarny rockman - Eric Clapton - mimo swoich 70. urodzin udowadnia, że jest w życiowej formie. Te hity wszyscy znają.

Jeden z najlepszych gitarzystów wszech czasów - Eric Clapton nie zwalnia tempa. "Slowhand at 70 - Live at the Royal Albert Hall" to zapis koncertu w ramach tournée zorganizowanego z okazji siedemdziesiątych urodzin muzyka.

W trakcie blisko 2-godzinnego występu Clapton zaprezentował utwory z całej swojej muzycznej przeszłości - zarówno solowej jak i z zespołami Cream czy Derek & the Dominos. Piosenki takie jak "Layla", "I Shot the Sheriff", "Tears in Heaven" czy "Wonderful Tonight" zagrane na żywo przez gitarzystę i jego muzyków nabierają nowego wymiaru.

Step. Życiowa szansa

Step. Życiowa szansa

Poruszający dokument o tanecznej klasie w The Baltimore Leadership School for Young Women oraz próbie wyrwania młodych dziewczyn ze szkodliwych wpływów.

Baltimore to miasto, któremu zależy aby ocalić swoją młodzież. The Baltimore Leadership School for Young Women to szkoła, która stara wyrwać się dziewczyny ze szkodliwego wpływu ulicy, czy własnego domu i dać im przyszłość.

Dokument pokazuje próby, występy i sukcesy tanecznego zespołu z pierwszego rocznika absolwentów. Wiele z młodych kobiet jako pierwsze w swoich rodzinach pójdzie do koledżu. STEP to dużo więcej niż hobby - to wspólnota, która jednoczy dziewczyny w walce o lepszą przyszłość.

Buena Vista Social Club: Adios

Buena Vista Social Club: Adios

W 1997 r. muzycy Buena Vista Social Club przybliżyli światu pulsującą rytmem kulturę Kuby. Dwadzieścia lat po tym wydarzeniu, pozostali przy życiu członkowie zespołu wspominają swoje kariery.

Buena Vista Social Club: Adios to doskonałe uzupełnienie dokumentu Buena Vista Social Club z 1999 w reżyserii Wima Wendersa. Lucy Walker przeprowadza wywiady z członkami pierwszego składu, pokazując także szerszy, polityczno-historyczny kontekst.

Nie zabraknie wzruszających momentów, ukazujących np. Rubena Gonzáleza oraz Ibrahima Ferrera, grających do ostatnich chwil swojego życia. Na szczególną uwagę zasługuje także postać Omary Portuondo i jej nieznana do tej pory historia.

CANAL+


Lipiec

20:00 Pearl Jam - Let's Play Two - dokument
20:00 Step - dokument
20:00 Buena Vista Social Club: Adios - dokument

Sierpień

20:00 Norah Jones Live At Ronnie Scott’s - koncert
20:00 U2: Live In London - koncert
20:00 Sam Smith: Live In London - koncert
20:00 Duran Duran: There's Something You Should Know - dokument

CANAL+ 4K ULTRA HD


Lipiec

20:00 Pearl Jam - Let's Play Two - dokument
20:00 Hans Zimmer: Live in Prague - koncert
20:00 Muse: Live At Rome Olympic Stadium - koncert
20:00 Eric Clapton: Slowhand At 70 - Live At The Royal Albert Hall - koncert
20:00 Peter Gabriel: Back To Front - Live At The O2 - koncert

Sierpień

20:00 Norah Jones Live At Ronnie Scott’s - koncert