FILMY NAGRODZONE Oscarem®

Nagrody z 1983 roku

Prezentujemy filmy nagrodzone Oscarem® 1983, które były emitowane na kanałach CANAL+, oraz najlepszych nagrodzonych aktórów i reżyserów w roku 1983.

ROK 1983

WYBÓR ZOFII

Najlepsza aktorka pierwszoplanowa - Meryl Streep
Rok 1947. Początkujący pisarz z Wirginii (Peter MacNicol), przyjeżdża do Nowego Jorku, aby napisać pierwszą powieść. Wynajmuje mieszkanie w Brooklynie. Jego sąsiadami okazuje się młoda para, której burzliwe pożycie, przechodzące od gwałtownych awantur do głośnej miłości, zwraca jego uwagę.

AKTORZY / REŻYSERZY NAGRODZENI

Nagrody z 1983 roku

Meryl Streep

Najlepsza aktorka pierwszoplanowa - WYBÓR ZOFII
ur. 1949.06.22 (Summit, New Jersey, USA)
Uznawana przez krytyków i widzów na całym świecie za królową współczesnego kina, najbardziej utalentowaną i wszechstronną aktorkę od czasów Bette Davis. W ciągu 30-letniej kariery uzyskała największą w historii ilość nominacji do Oscara - 16 (dwukrotnie otrzymała tę nagrodę) i Złotego Globu - 25, z czego 7 statuetek trafiło w jej ręce. Jej perfekcjonizm i doskonałe wyczucie roli są już legendarne, niemal każdy film z jej udziałem podbija serca krytyki i widzów, aktorka zawsze jednak podkreśla, że najważniejsza jest dla niej rodzina, bez której niczego by nie osiągnęła.
filmografia: Mamma Mia! Here We Go Again, Czwarta władza, Boska Florence, Sufrażystka,...