FILMY NAGRODZONE Złotymi Globami

Nagrody z 2010 roku

Prezentujemy filmy nagrodzone Złotymi Globami 2010, które były emitowane na kanałach CANAL+, oraz najlepszych nagrodzonych aktórów i reżyserów w roku 2010.

ROK 2010

Bękarty wojny

Najlepszy aktor drugoplanowy - Christoph Waltz
Okupowana przez wojska hitlerowskie Francja. W jednej z wiosek sadystyczny pułkownik SS Hans Landa (Christoph Waltz) morduje ostatnią ukrywającą się w okolicy rodzinę Żydów.

Szalone serce

Najlepszy aktor w dramacie - Jeff Bridges
Najlepsza piosenka ''The Weary Kind''
Bad Blake (Jeff Bridges) za młodu zyskał popularność jako wschodząca gwiazda muzyki country, jednak nigdy nie udało mu się dotrzeć na szczyty sławy. Dziś ma 57 lat i gra, zwykle pijany w sztok, stare przeboje do kotleta w małych spelunach i kręgielniach.

Avatar

Najlepszy dramat
Rok 2154. Jake Sully (Sam Worthington), sparaliżowany były żołnierz piechoty morskiej, otrzymuje szansę odzyskania zdrowego ciała. Musi jednak wziąć udział w specjalnym programie militarnym.

Biała wstążka

Najlepszy film zagraniczny
Nagrodzony m.in. Złotą Palmą w Cannes, Złotym Globem za najlepszy film zagraniczny oraz nominowany do dwóch Oscarów® dramat austriackiego mistrza kina, Michaela Hanekego.

AKTORZY / REŻYSERZY NAGRODZENI

Nagrody z 2010 roku

Christoph Waltz

Najlepszy aktor drugoplanowy - Bękarty wojny
ur. 1956.10.04 (Wiedeń, Austria)
Zyskał sławę z dnia na dzień, będąc już po pięćdziesiątce, sztuki dzięki roli czarującego, ale i okrutnego nazisty w "Bękartach wojny" Quentina Tarantino. I rola ta przyniosła mu Oscara dla najlepszego aktora drugoplanowego! Christoph Waltz, słynący z demonicznych ról, to jeden z niewielu aktorów na świecie, który nawet scenę picia mleka umieją zamienić w pełnokrwisty dreszczowiec.
filmografia: Alita: Battle Angel, Tulipanowa gorączka, Spectre, Wielkie oczy, Rzeź,...

Meryl Streep

Najlepsza aktorka w komedii lub musicalu - Julie i Julia
ur. 1949.06.22 (Summit, New Jersey, USA)
Uznawana przez krytyków i widzów na całym świecie za królową współczesnego kina, najbardziej utalentowaną i wszechstronną aktorkę od czasów Bette Davis. W ciągu 30-letniej kariery uzyskała największą w historii ilość nominacji do Oscara - 16 (dwukrotnie otrzymała tę nagrodę) i Złotego Globu - 25, z czego 7 statuetek trafiło w jej ręce. Jej perfekcjonizm i doskonałe wyczucie roli są już legendarne, niemal każdy film z jej udziałem podbija serca krytyki i widzów, aktorka zawsze jednak podkreśla, że najważniejsza jest dla niej rodzina, bez której niczego by nie osiągnęła.
filmografia: Mamma Mia! Here We Go Again, Czwarta władza, Boska Florence, Sufrażystka,...

Jeff Bridges

Najlepszy aktor w dramacie - Szalone serce
ur. 1949.12.04 (Los Angeles, Kalifornia, USA)
Artysta, którego New York Times scharakteryzował lapidarnie: "największy żyjący aktor".
filmografia: Źle się dzieje w El Royale, Tylko dla odważnych, Kingsman: Złoty krąg, Siódmy...

Sandra Bullock

Najlepsza aktorka w dramacie - Wielki Mike
ur. 1964-07-26 (Arlington County, Virginia, USA)
filmografia: Gorący towar, Wszystko o Stevenie, SPEED 2 - WYŚCIG Z CZASEM, SPEED....