FILMY NAGRODZONE Złotymi Globami

Nagrody z 2016 roku

Prezentujemy filmy nagrodzone Złotymi Globami 2016, które były emitowane na kanałach CANAL+, oraz najlepszych nagrodzonych aktórów i reżyserów w roku 2016.

ROK 2016

Nienawistna ósemka

Najlepsza muzyka
Ostatni film Quentina Tarantino ("Pulp Fiction", "Kill Bill", "Django") z plejadą gwiazd w obsadzie. Obraz zdobył Oscara®, Złoty Glob i Nagrodę BAFTA dla Ennio Morricone (w kategorii najlepsza muzyka).

Spectre

Najlepsza piosenka "Writing's on the Wall"
Akcja i humor, czyli doskonała zabawa na najwyższym poziomie. Kultowy James Bond powraca w filmie Sama Mendesa, reżysera m. in. "Skyfall", "Drogi do Zatracenia" i "American Beauty". Na ekranie Daniel Craig, Christopher Waltz, Monica Bellucci oraz Ralph Fiennes.

Joy

Najlepsza aktorka w komedii lub musicalu - Jennifer Lawrence
Komedia Davida O. Russel'a, twórcy filmów "Poradnik pozytywnego myślenia" oraz "Fighter" to wzruszająca i inspirująca opowieść o Joy Mangano, gwieździe telezakupów z lat 90. W roli głównej Jennifer Lawrence ("American Hustle", "Poradnik pozytywnego myślenia"). Na ekranie również Robert De Niro i Bradley Cooper.

Steve Jobs

Najlepsza aktorka drugoplanowa - Kate Winslet
Michael Fassbender ("Wstyd", Głód") jako Steve Jobs. Fascynująca historia geniusza w reżyserii autora przeboju "Slumdog. Milioner z ulicy", Danny'ego Boyle'a. Aktorski duet: Michael Fassbender oraz Kate Winslet doceniła Amerykańska Akademia Filmowa, przyznając obojgu aktorom nominacje do Oscara®.

AKTORZY / REŻYSERZY NAGRODZENI

Nagrody z 2016 roku

Jennifer Lawrence

Najlepsza aktorka w komedii lub musicalu - Joy
ur. 1990.08.15 (Louisville, USA)
"Są aktorki, które rozwinęły się samodzielnie i są aktorki wykreowane przez innych. Chcę sama tworzyć siebie."
filmografia: X-Men: Mroczna Phoenix, Czerwona jaskółka, X-Men: Apocalypse, X-Men: Pierwsza...

Kate Winslet

Najlepsza aktorka drugoplanowa - Steve Jobs
ur. 1975.10.05 (Reading, Berkshire, Wlk. Brytania)
Niepokorna gwiazda, aktorka zwana Angielską Różą.
filmografia: Pomiędzy nami góry, Na karuzeli życia, Projektantka, Steve Jobs, Odrobina...

Denzel Washington

Nagroda im. Cecila B. DeMille'a za całokształt twórczości - Nagroda Specjalna
ur. 1954.12.28 (Mount Vernon, Nowy Jork, USA)
Denzel Hayes Washington Jr., średni z trójki dzieci zielonoświątkowego pastora i właścicielki salonu piękności, byłej piosenkarki gospel. Jego rodzice rozwiedli się, kiedy miał 14 lat. Uczył się biologii, myśląc zawodzie lekarza, potem zainteresowały go nauki polityczne, a ostatecznie wybrał studia dziennikarskie. Pracując na obozie letnim, wziął udział w "Staff Talent Show" i w ten sposób odkrył swoją pasję do aktorstwa. Jak potem wspominał, zaczynał tam od sztuk Szekspira.
filmografia: ANTWONE FISHER, Lot, Safe House, Niepowstrzymany, Księga ocalenia, AMERICAN...