100 milionów dla "Wonder Woman"

100 milionów dla "Wonder Woman"
ZOBACZ GALERIĘ 100 milionów dla "Wonder Woman"

100 milionów dla "Wonder Woman"

Wraz z dobrymi recenzjami "Wonder Woman", przyszedł pierwszy kasowy sukces. Produkcja oparta na komiksach DC zarobiła 100 milionów dolarów i zadebiutowała na szczycie amerykańskiego box office.

Akcja rozgrywa się w czasie I wojny światowej. Wonder Woman (Gal Gadot), mim została superbohaterką, była Dianą, księżniczką Amazonek, wyszkoloną, by być niepokonaną wojowniczką. Pewnego dnia poznaje amerykańskiego pilota (Chris Pine), który rozbija się u wybrzeży. Kiedy mężczyzna opowiada jej o wielkim konflikcie, który ma miejsce na świecie, Diana opuszcza dom, przekonana, że może zatrzymać zagrożenie. Walcząc w wojnie, która ma zakończyć wszystkie wojny, Diana odkrywa swe moce i swe przeznaczenie. Współtwórczynią sukcesu jest reżyserka, Patty Jenkins.

Oczko niżej z ponad 23 milionami na koncie pojawiła się druga i ostatnia nowość top 10 - "Kapitan Majtas: Pierwszy wielki film". Obraz opowiada o niezwykłym superbohaterze - dyrektorze szkoły zamienionym w postać z komiksu. Za sprawkę odpowiada dwóch złośliwych uczniów podstawówki - George Beard oraz Harold Hutchins. W anglojęzycznej wersji językowej bohaterowie mówią głosami Kevina Harta i Thomasa Middleditcha (w rolach szkolnych łobuziaków) oraz Eda Helmsa (w roli Pana Kruppa i jego alter ego - Kapitana Underpantsa - Majtasa).

A oto pełne top 10 box office'u USA:
1. "Wonder Woman" - 100,5 miliona dolarów
2. "Kapitan Majtas: Pierwszy wielki film" - 23,5 mln USD
3. "Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara" - 21,8 mln USD
4. "Strażnicy galaktyki vol. 2" - 8,5 mln USD
5. "Baywatch. Słoneczny patrol" - 18,1 mln USD
6. "Obcy: Przymierze" - 4 mln dolarów
7. "Ponad wszystko" - 3,4 mln USD
8. "Babskie wakacje" - 1,3 mln USD
9. "Dziennik cwaniaczka: Droga przez mękę" - 1,2 mln USD
10. "Król Artur: Legenda miecza" - 1,2 mln USD

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej