12 wydawców nie chciało "Harry'ego Pottera"

12 wydawców nie chciało "Harry'ego Pottera"
ZOBACZ GALERIĘ 12 wydawców nie chciało "Harry'ego Pottera"

12 wydawców nie chciało "Harry'ego Pottera"

Mija 20 lat od wydania literackiego przeboju, "Harry Potter i Kamień Filozoficzny". Książka J.K. Rowling została odrzucona przez 12 różnych wydawców, nim zainteresowała się nią niezależna firma Bloomsbury.

Z okazji jubileuszu premiery powieści, British Library wystawiła oryginalny scenopis dzieła J.K. Rowling. Na pierwszej stronie, którą zmieszczono także w sieci pojawiają się Harry, Dursleyowie, Hagrid, Ron, Hermiona i Hogwart.

Zdjęcie maszynopisu można obejrzeć pod tym adresem.

Przypomnijmy, że "Harry Potter i Kamień Filozoficzny" zapoczątkował serię książek o przygodach młodego Harry'ego Pottera. Łącznie powstało 7 powieści, które sprzedały się w nakładzie ponad 400 milionów egzemplarzy. Wszystkie zostały zekranizowane i zarobiły 7,7 miliarda dolarów. W roli głównej występowali Daniel Radcliffe, Rupert Grint i Emma Watson.

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej