"13 Reasons Why" hitem Twittera

"13 Reasons Why" hitem Twittera
ZOBACZ GALERIĘ "13 Reasons Why" hitem Twittera

"13 Reasons Why" hitem Twittera

Serialem, o którym najczęściej pisze się w tym roku na Twitterze stała się najnowsza produkcja młodzieżowa Netfliksa - "13 Reasons Why".

Netflix nie upublicznia wyników oglądalności swoich produkcji. Miarą sukcesu może być jednak popularność w serwisach społecznościowych. O "13 Reasons Why" - od premiery produkcji 30 marca do dziś - pojawiło się aż 11 milionów postów - tweetów.

O sukcesie świadczy również gwałtowny wzrost popularności profili gwiazd serialu na Twitterze. Christiana Navarro przed premierą śledziło zaledwie 625 osób - dziś to 85 tysięcy. Również konto Alishy Boe odnotowało gwałtowny wzrost zainteresowania. Jeszcze do niedawna aktorkę śledziło 600 osób - dziś to 56 tysięcy. Profil Brandona Larracuentego śledzony był przez 2000 fanów - dziś ta liczba to ponad 90 tysięcy.

Bohaterami, o których najczęściej pisze się na Twitterze, są Hannah, Clay, Jeff, Alex i Justin.

Przypomnijmy, że "13 Reasons Why" jest ekranizacją popularnej powieści młodzieżowej Jaya Ashera znanej w Polsce pod tytułem "Trzynaście powodów". Po powrocie ze szkoły Clay Jensen (Dylan Minnette) znajduje pod drzwiami domu paczkę. Wewnątrz są kasety, które nagrała Hannah (Katherine Langford), koleżanka z klasy. Dziewczyna dwa tygodnie wcześniej popełniła samobójstwo. Nagrania zawierają trzynaście powodów, które popchnęły ją do tego kroku. Clay jest jednym z nich.

Za realizację i scenariusz "13 Reasons Why" odpowiada Brian Yorkey, laureat Pulitzera. Wśród reżyserów znalazł się Tom McCarthy ("Spotlight").

W produkcji grają również Kate Walsh, Brain D'Arcy James, Derek Luke, Brandon Flynn, Justin Prentice, Alisha Boe, Christian Navarro i Tommy Dorfman.

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej