790 milionów dolarów dla "Łotra 1"

Pierwszy spin-off "Gwiezdnych wojen" niewątpliwie okazał się sukcesem. Obraz "Łotr 1. Gwiezdne wojny - historie" zarobił już 790 milionów dolarów.

Produkcja trafiła do kin w połowie grudnia. W tym czasie dzieło przyniosło w USA 439,7 miliona dolarów. Jest to drugi najlepszy wynik w tym roku, zaraz po animacji "Gdzie jest Dory?", która zarobiła 486,3 dolarów. Na międzynarodowych rynkach, opowieść o rebeliantach pragnących wykraść plany "Gwiazdy śmierci" przyniosła 350 milionów dolarów, z czego 6,5 miliona dolarów w Polsce.

Łączna suma oznacza, że film odniósł większy sukces niż "Deadpool" (783,1 miliona dolarów) i znajduje się na 7. miejscu światowego box office za 2016 rok.

6 stycznia "Łotr 1" doczeka się premiery w Chinach.

Przypomnijmy, że akcja filmu "Łotr 1. Gwiezdne wojny - historie" dzieje się tuż przed wydarzeniami z "Nowej nadziei". Za kamerą stanął Gareth Edwards.

W rolach głównych występują Felicity Jones (Jyn Erso), Mads Mikklesen (w roli jej ojca, Galena Erso), Ben Mendelsohn (jako główny antagonista Orson Krennic), Diego Luna (kapitan Cassian Andor), Forest Whitaker (Saw Gerrera, postać znana z produkcji "Gwiezdne wojny: Wojny klonów") i Donnie Yen (ślepy wojownik Chirrut Îmwe). W obrazie pojawia się również James Earl Jones, który znów użycza głosu postaci Lorda Vadera.

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej