9 sensów Smarzowskiego

9 sensów Smarzowskiego
ZOBACZ GALERIĘ 9 sensów Smarzowskiego

9 sensów Smarzowskiego

19 września w sprzedaży pojawi się książka "Kręcone siekierą. 9 sensów Smarzowskiego" o filmach uznanego polskiego reżysera i scenarzysty.

Autorem książki jest Marcin Rychcik. Wydawnictwo zawiera wywiady z najbliższymi współpracownikami Wojciecha Smarzowskiego.

- To nie biografia, ani wywiad-rzeka lecz opowieści aktorów i ekipy filmowej (m.in. Agaty Kuleszy, Kingi Preis, Jacka Braciaka, Marcina Dorocińskiego, Mariana Dziędziela, Arkadiusza Jakubika, Piotra Sobocińskiego Jr., Marcina Świetlickiego, Bartłomieja Topy, Mikołaja Trzaski, Tymona Tymańskiego, Roberta Więckiewicza), historie z planów, anegdoty, które zbliżają nas do rozwikłania zagadki, dlaczego Smarzowski kreuje w swoich filmach tak odpychającą i przerażającą rzeczywistość, a bohaterów doprowadza do granic człowieczeństwa, jakby hołdował zasadzie, że nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej - zachęca wydawca. - Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znaleźć można w książce – dosadne, zabawne, czasem przygnębiające, ale przede wszystkim - prawdziwe. Jak filmy Smarzowskiego.

Wojciech Smarzowski to twórca takich dzieł jak "Wesele", "Dom zły", "Róża", "Drogówka", "Pod Mocnym Aniołem" czy "Wołyń". Jego ostatni film to "Kler".

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej