9 sensów Smarzowskiego

9 sensów Smarzowskiego
ZOBACZ GALERIĘ 9 sensów Smarzowskiego

9 sensów Smarzowskiego

19 września w sprzedaży pojawi się książka "Kręcone siekierą. 9 sensów Smarzowskiego" o filmach uznanego polskiego reżysera i scenarzysty.

Autorem książki jest Marcin Rychcik. Wydawnictwo zawiera wywiady z najbliższymi współpracownikami Wojciecha Smarzowskiego.

- To nie biografia, ani wywiad-rzeka lecz opowieści aktorów i ekipy filmowej (m.in. Agaty Kuleszy, Kingi Preis, Jacka Braciaka, Marcina Dorocińskiego, Mariana Dziędziela, Arkadiusza Jakubika, Piotra Sobocińskiego Jr., Marcina Świetlickiego, Bartłomieja Topy, Mikołaja Trzaski, Tymona Tymańskiego, Roberta Więckiewicza), historie z planów, anegdoty, które zbliżają nas do rozwikłania zagadki, dlaczego Smarzowski kreuje w swoich filmach tak odpychającą i przerażającą rzeczywistość, a bohaterów doprowadza do granic człowieczeństwa, jakby hołdował zasadzie, że nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej - zachęca wydawca. - Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znaleźć można w książce – dosadne, zabawne, czasem przygnębiające, ale przede wszystkim - prawdziwe. Jak filmy Smarzowskiego.

Wojciech Smarzowski to twórca takich dzieł jak "Wesele", "Dom zły", "Róża", "Drogówka", "Pod Mocnym Aniołem" czy "Wołyń". Jego ostatni film to "Kler".

OSTATNIE

27.05.2020
Lady Gaga wzięła na swoje barki dystrybucję albumu "Chromatica". więcej
27.05.2020
Josh Homme zaprezentował dwa klipy do piosenek ze składanki "Desert Sessions Vols. 11 & 12". więcej
27.05.2020
W sieci pojawił się zwiastun projektu "Murder Manual" z Emilią Clarke. więcej
27.05.2020
Platforma Apple TV+ powróci z muzycznym serialem "Fraglesy". więcej
27.05.2020
Ariana Grande i Lady Gaga opublikował filmik promujący piosenkę "Rain on Me". więcej