Abel Korzeniowski gra dla Toma Forda

Abel Korzeniowski opublikował utwór, który przygotował do najnowszego dzieła Toma Forda, "Zwierzęta nocy" ("Nocturnal Animals").

- Początek jest bardzo złożony - mówi kompozytor o temacie "Wayward Sisters", który pojawia się w czołówce. - Wydaje się oderwany, dopóki nie zaczniesz się zastanawiać, co to naprawdę znaczy.

Nagrania można posłuchać pod tym adresem. Cały soundtrack ukaże się 4 listopada.

Obraz opowiada o kobiecie (w tej roli Amy Adams), która przed laty rozstała się z mężem (Jake Gyllenhaal). Po latach dostaje napisaną przez niego i jej dedykowaną powieść. Byli małżonkowie odkrywają mroczne tajemnice, także o sobie samych.

- Będę tego żałować - mówi bohaterka. Nowy pełen dramaturgii zwiastun można obejrzeć pod tym adresem.

W obsadzie znaleźli się również Michael Shannon, Aaron Taylor-Johnson, Isla Fisher, Karl Glusman, Armie Hammer, Laura Linney, Andrea Riseborough i Michael Sheen.

Scenariusz to adaptacja powieści "Tony i Susan" Austina Wrighta. Za kamerą stanął Tom Ford, który sam opracował dzieło Wrighta na potrzeby ekranu. Za produkcję odpowiada Robert Salerno.

Premiera dzieła, które zostało znakomicie przyjęte na festiwalach w Wenecji i Toronto, wyznaczona została na 18 listopada. Już teraz o "Zwierzętach nocy" mówi się w kontekście pretendentów do Oscarów.

Abel Korzeniowski i Tom Ford pracowali już razem przy dramacie "Samotny mężczyzna" (2009).

Urodzony w Krakowie Abel Korzeniowski ma w swoim dorobku kompozycje m.in. do takich produkcji, jak "Dom grozy", "Ziarno prawdy" czy "W.E. Królewski romans", a także "Duże zwierzę" i "Anioł w Krakowie".

OSTATNIE

27.05.2020
Lady Gaga wzięła na swoje barki dystrybucję albumu "Chromatica". więcej
27.05.2020
Josh Homme zaprezentował dwa klipy do piosenek ze składanki "Desert Sessions Vols. 11 & 12". więcej
27.05.2020
W sieci pojawił się zwiastun projektu "Murder Manual" z Emilią Clarke. więcej
27.05.2020
Platforma Apple TV+ powróci z muzycznym serialem "Fraglesy". więcej
27.05.2020
Ariana Grande i Lady Gaga opublikował filmik promujący piosenkę "Rain on Me". więcej