Abel Korzeniowski gra dla Toma Forda

Abel Korzeniowski opublikował utwór, który przygotował do najnowszego dzieła Toma Forda, "Zwierzęta nocy" ("Nocturnal Animals").

- Początek jest bardzo złożony - mówi kompozytor o temacie "Wayward Sisters", który pojawia się w czołówce. - Wydaje się oderwany, dopóki nie zaczniesz się zastanawiać, co to naprawdę znaczy.

Nagrania można posłuchać pod tym adresem. Cały soundtrack ukaże się 4 listopada.

Obraz opowiada o kobiecie (w tej roli Amy Adams), która przed laty rozstała się z mężem (Jake Gyllenhaal). Po latach dostaje napisaną przez niego i jej dedykowaną powieść. Byli małżonkowie odkrywają mroczne tajemnice, także o sobie samych.

- Będę tego żałować - mówi bohaterka. Nowy pełen dramaturgii zwiastun można obejrzeć pod tym adresem.

W obsadzie znaleźli się również Michael Shannon, Aaron Taylor-Johnson, Isla Fisher, Karl Glusman, Armie Hammer, Laura Linney, Andrea Riseborough i Michael Sheen.

Scenariusz to adaptacja powieści "Tony i Susan" Austina Wrighta. Za kamerą stanął Tom Ford, który sam opracował dzieło Wrighta na potrzeby ekranu. Za produkcję odpowiada Robert Salerno.

Premiera dzieła, które zostało znakomicie przyjęte na festiwalach w Wenecji i Toronto, wyznaczona została na 18 listopada. Już teraz o "Zwierzętach nocy" mówi się w kontekście pretendentów do Oscarów.

Abel Korzeniowski i Tom Ford pracowali już razem przy dramacie "Samotny mężczyzna" (2009).

Urodzony w Krakowie Abel Korzeniowski ma w swoim dorobku kompozycje m.in. do takich produkcji, jak "Dom grozy", "Ziarno prawdy" czy "W.E. Królewski romans", a także "Duże zwierzę" i "Anioł w Krakowie".

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej