Agata Trzebuchowska debiutuje za kamerą

Znana z głównej roli w obrazie "Ida" Agata Trzebuchowska debiutuje w zawodzie reżysera. Na zbliżającym się festiwalu Tofifest pokaże swój pierwszy film krótkometrażowy.

Film nosi tytuł "Skwar" i będzie na Tofifest zaprezentowany w konkursie krótkometrażowym Shortcut. Nieznośny upał. Młody chłopak wyświadcza koledze nietypową przysługę - podając się za niego, odwiedza jego cierpiącą na demencję babcię. Kobieta zabiera go na spacer do miejsca, które ewokuje dawne wspomnienia i skrywa największą tajemnicę jej życia.

Agata Trzebuchowska nie tylko film wyreżyserowała, ale również - razem z Mateuszem Pacewiczem - napisała jego scenariusz. W główne role wcielają się Anna Milewska, Antoni Mitraszewski i Bruno Jasieński. Zdjęcia zrealizowała Zuzanna Kernbach.

Po premierze "Idy" Agata Trzebuchowska podkreślała, że nie interesuje jej przemysł filmowy i nie zamierza kontynuować kariery aktorskiej. Teraz wiadomo, że myśli o kolejnym projekcie - pełnym metrażu o roboczym tytule "Bela".

14. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Tofifest odbędzie się w Toruniu w dniach 15–23 października.

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej