Alan Silvestri komponuje dla Stevena Spielberga

Alan Silvestri komponuje dla Stevena Spielberga
ZOBACZ GALERIĘ Alan Silvestri komponuje dla Stevena Spielberga

Alan Silvestri komponuje dla Stevena Spielberga

Alan Silvestri, twórca muzyki do filmów \"Forrest Gump\" czy \"Avengers\" odpowiadać będzie za ścieżkę dźwiękową najnowszego dzieła Stevena Spielberga, \"Ready Player One\".

Spielberg tym razem zrezygnował ze współpracy ze swym stałym kompozytorem, czyli Johnem Williamsem. Ten jednak będzie pracować przy innym dziele reżysera \"The Papers\", które powstaje w tym samym czasie co \"Ready Player One\". Do tego obrazu muzykę przygotuje natomiast Alan Silvestri.

- Steven i John uznali, że Alan Silvestri to idealny wybór do \"Ready Player One\" - czytamy w komunikacie Amblin Productions. - Steven pracował z Alanem (jako producent) przy \"Powrocie do przyszłości\". Alan napisał też muzykę do wielu produkcji jego Amblin Productions czy DreamWorks.

\"Ready Player One\" powstaje na podstawie książki Ernesta Cline\'a, której akcja rozgrywa się w roku 2044.

Kryzys zrujnował największe mocarstwa. W Ameryce ludzie głodują i zamarzają na ulicach. Miasta zamieniły się w osiedla slumsów i przyczep kempingowych. Osiemnastoletni Wade (Tye Sheridan) ucieka od rzeczywistości i cały wolny czas spędza w Oasis, globalnym wirtualnym świecie, w którym każdy może być tym, kim chce. To internet nowej generacji, wszechobecna symulacja, gdzie można robić wszystko - żyć, uczyć się, bawić i kochać. W Oasis jej twórca, ekscentryczny geniusz-multimiliarder Halliday, zakodował zagadki - kod do kolosalnej fortuny i absolutnej władzy. Wade podejmuje wyzwanie - będzie musiał wygrać, żeby przeżyć.

Olivia Cooke zagra główną rolę kobiecą, a Ben Mendelsohn będzie jednym z dyrektorów w korporacji która stworzyła Oasis. W obsadzie znaleźli się również Mark Rylance i Simon Pegg.

Premierę wyznaczono na 30 marca 2018 roku.

Alan Silvestri ostatnio skomponował muzykę do filmów \"Noc w muzeum: Tajemnica grobowca\", \"The Walk: Siegając chmur\" i \"Sprzymierzeni\". Pracuje też przy \"Avengers: Infinity War\" i sequelu.

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej