"All Is By My Side": André Benjamim jako Jimi Hendrix

W sieci pojawił się zwiastun filmu "All Is By My Side", opowiadającego o Jimim Hendriksie. W głównej roli występuje André Benjamin, znany również jako André 3000 z OutKast.

Muzyk gra u boku takich aktorów, jak Imogen Poots, Hayley Atwell, Ashley Charles i Ruth Negga. Scenariusz wyszedł spod pióra Johna Ridleya, laureata Oscara za "Zniewolonego". Twórca stanął również za kamerą.

Film opowiada zarówno o muzyce Hendriksa, jak i o czasach, w których żył.

Obraz pokazywany był już na wielu festiwalach, w tym w Toronto, Sztokholmie i Seattle. W sierpniu trafi na ekrany w Wielkiej Brytanii, a we wrześniu w USA.

Zwiastun można obejrzeć na YouTube.

Przypomnijmy, że w Hollywood powstaje również inny dramat o twórcy "Purple Haze". W maju ogłoszono przygotowania do realizacji obrazu "Jimi" (znanego wcześniej jako "Crosstown Traffic"). Reżyserią zajmie się Ol Parker, a w głównego bohatera wcieli się Anthony Mackie. Żona Parkera, Thandie Newton, zagra żonę Hendriksa, a Noomi Rapace prawdopodobnie sportretuje jego byłą dziewczynę, Kathy Etchingham.

Jimi Hendrix uważany jest za jednego z najwybitniejszych gitarzystów wszech czasów. Rozwijając nowatorskie techniki gry na instrumencie oraz eksperymentując z szeroką gamą brzmień, przyczynił się do rozwoju gry na gitarze elektrycznej. Wydawszy zaledwie trzy albumy studyjne, artysta zmarł w roku 1970 w wieku 27 lat.

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej