Almodóvar i inni o tegorocznym festiwalu w Cannes

Do otwarcia 64. MFF w Cannes coraz bliżej - w międzyczasie media przepytują twórców, których filmy trafiły w tym roku do sekcji konkursowej i nie tylko...

Jak donoszą serwisy filmowe, reżyser Pedro Almodóvar nie planuje na razie mowy, którą wygłosi po odebraniu Złotej Palmy. Myśli raczej o "skórze, w której żyje" - w wywiadzie przyznał, że dobrze mu zrobi przedfestiwalowa dieta: "Jadę do Cannes, by wziąć udział w jednym z najważniejszych i najbardziej prestiżowych festiwali filmowych na świecie, ale nie myślę o nagrodzie. Bardziej liczy się dla mnie reakcja widzów, mediów, dystrybutorów, którzy będą promować mój film w swoich krajach - wyznał reżyser. - Jestem bardzo zadowolony z efektu ostatecznego, jaki udało nam się osiągnąć w filmie "Skóra, w której żyję", dlatego nie mogę się wręcz doczekać na opinie jurorów i gości festiwalu. Właśnie z tego powodu przyjąłem zaproszenie do udziału w Konkursie głównym. A poza tym, Cannes zawsze jest niezawodnym sposobem na dietę".

Mniej radośnie zareaguje zapewne francuski prezydent Nicolas Sarkozy, ale reżyser filmu "The Conquest", który ma zostać pokazany w sekcji pozakonkursowej, Xavier Durringer, był bardzo pozytywnie zaskoczony wyborem organizatorów.
"Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że pojedziemy do Cannes z naszym filmem, ponieważ jest do dowód na to, że można go odbierać jako niezależną artystyczną wizję mimo politycznego zamieszania. Dziennikarze, politycy i widzowie odkryją jego tajemnicę w tym samym momencie. - powiedział Durringer o swoim "politycznie kontrowersyjnym" obrazie o dojściu Sarkozy'ego do władzy. "Po raz pierwszy Francuzi zobaczą film o swoim prezydencie, więc oczywiście można spodziewać się gorących reakcji. Trudno oczekiwać, że ich nie będzie, jeśli porusza się temat tak współczesny i tak drażliwy" - dodał reżyser.

Do Konkursu głównego zakwalifikowano również film Lynne Ramsay "We need to talk about Kevin", gdzie Tilda Swinton zagrała rolę matki, która nie mogąc osiągnąć porozumienia z synem, załamuje się nerwowo. To prowadzi do tragicznego finału.
Christine Langan z BBC Films nie kryje zachwytu: "Jesteśmy niesamowicie podekscytowani, że nasz film został w ten sposób wyróżniony. To wielki hołd dla unikalnego talentu Lynne i jej głębokiego zrozumienia świetnej powieści Lionela Shrivera, którą przeniosła na wielki ekran".


źródło: www.hollywoodreporter.com

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej