Amelia Poulain chce podbić Broadway

Francuski przebój komediowy z 2001 roku, "Amelia" Jean-Pierre'a Jeuneta z Audrey Tautou w roli głównej, doczeka się musicalowej wersji na Broadwayu.

Opowieść o skromnej paryżance, która pewnego dnia postanawia, że będzie uszczęśliwiać ludzi, a także wpada na pewnego nieśmiałego młodzieńca, zachwyciła tak samo mocno widzów, jak i krytyków. Zrealizowany za 10 milionów dolarów film zarobił na świecie 17 razy więcej. Tautou na kilka lat stała się jedną z najbardziej rozchwytywanych francuskich gwiazd. Produkcja zdobyła również szereg nagród, w tym pięć oscarowych nominacji.
Przygotowania do musicalowej wersji rozpoczęły się w sierpniu. Muzykę skomponuje Dan Messe - artysta zapowiedział już, że zamierza odejść od paryskich melodii wprowadzonych do filmu przez Yanna Tiersena. Nad piosenkami pracować będą także Craig Lucas i Nathan Tysen.

"Amelia" nie jest pierwszym filmem przerobionym na musical. Wcześniej taki los spotkał m.in. "Kozaczki z pieprzykiem", a także "Billy'ego Elliota".

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej