"American Horror Story: Kult": Polska premiera

"American Horror Story: Kult": Polska premiera
ZOBACZ GALERIĘ "American Horror Story: Kult": Polska premiera

"American Horror Story: Kult": Polska premiera

W czwartek 7 września o godzinie 23:00 widzowie FOX obejrzą wyprodukowaną przez Ryana Murphy'ego ("Konflikt: Bette i Joan", seria "American Crime Story") najnowszą odsłonę antologii "American Horror Story", która w tym roku przybrała podtytuł "Kult".

Jedną z bohaterek jest Ally Mayfair-Richards (Sarah Paulson), która wraz ze swoją żoną Ivy (Alison Pill) prowadzi restaurację. Para posiada również syna o imieniu Oz. Niestety Ally boryka się z różnego rodzaju lękami i fobiami, a największą z nich jest strach przed klaunami. Mimo, że regularnie odwiedza doktora Rudy'ego Vinceta (Chayenne Jackson), który ze wszystkich sił próbuje jej pomóc, wszystko pogarsza się podczas wieczoru wyborczego, czyli podczas starcia Hillary Clinton z Donaldem Trumpem. Główna bohaterka popada w coraz większe paranoje, zaczyna widzieć i słyszeć rzeczy, które nie istnieją, a przynajmniej tak wydaje się najbliższym z otoczenia Ally.

- Kręciliśmy już w niemal całej Ameryce - mówi Murphy. - Jednak to właśnie Michigan było podczas wyborów najbardziej podzielonym stanem. Hillary Clinton miała odnieść w nim łatwe zwycięstwo, jednak tak się nie stało.

Ciekawostką jest, że rzeczywiście w 2016 roku chwilę przed wyborami i podczas wyborów w całych Stanach Zjednoczonych ludzie donosili o pojawiających się w różnych miejscach "morderczych klaunach". Najwięcej zgłoszeń policja odnotowała właśnie w Michigan. Nikt nie potrafił tego wyjaśnić, a w ciągu kilku miesięcy "klaunofobia" rozprzestrzeniła się również na Europę. Nieoficjalne źródła donoszą, że to właśnie te wydarzenia zainspirowały twórców serialu, aby w najnowszym sezonie pokazać przerażające fobie.

W obsadzie znaleźli się także Billie Lourd ("Królowe krzyku") jako Winter Anderson, Chayenne Jackson ("Lot 93"), który gra doktora Rudy'ego Vincenta, Colton Haynes ("San Andreas") w roli detektywa Samuelsa, Alison Pill ("Scott Pilgrim kontra świat"), która wcieli się w Ivy Mayfair-Richards, Billy Eichner ("Sąsiedzi 2") w roli Harrisona Wiltona. W serialu wystąpią ponadto Lena Dunham ("Dziewczyny"), Adina Porter ("Czysta krew") oraz Leslie Grossman ("Babskie wakacje").

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej