Ameryka opanowana przez Zwierzęta

Animacja "Zwierzogród" to najchętniej oglądany film w USA.

Film "Zwierzogród" jest animowaną komedią, opowiadającą o świecie zamieszkałym przez zwierzęta. Człowieka nigdy w tej krainie nie było. Głównym bohaterem historii jest Nick Wilde (głosu użyczy mu Jason Bateman) - lis oskarżony o przestępstwo, którego nie popełnił. Desperat postanawia uciec przed niezasłużoną karą, ale na jego trop wpada detektyw Judy Hopps (głos Ginnifer Goodwin) - sprytna króliczka. Wkrótce sama stanie się celem złoczyńców, którzy wrobili Wilde'a. Ścigany i ścigająca będą musieli sprzymierzyć siły, by razem stawić czoła wspólnemu prześladowcy. Film zarobił w trzy dni 73,7 miliona dolarów.

Druga nowość - "Londyn w ogniu" - to ciąg dalszy thrillera "Olimp w ogniu". Tym razem akcja rozgrywa się w Londynie, podczas pogrzebu brytyjskiego premiera, który zmarł w tajemniczych okolicznościach. Zgromadzeni żałobnicy stają się celem ataku terrorystycznego. W sequelu do swych ról wracają Gerard Butler, Aaron Eckhart i Morgan Freeman, a także Angela Bassett oraz Radha Mitchell. Film zarobił 21,7 miliona dolarów.

Ostatnim debiutantem jest "Whiskey Tango Foxtrot". Bohaterką wojennej satyry jest dziennikarka Kim Barker (Tina Fey), która była korespondentką w Afganistanie i Pakistanie. Film powstaje na postawie pamiętników Barker opisujących życie kobiety z zachodniej cywilizacji w muzułmańskich krajach. W filmie poza Fey i Martinem Freemanem grają także Alfred Molina, Nicholas Braun, Christopher Abbott, Sheila Vand, Stephen Peacocke oraz Billy Bob Thornton. Produkcja przyniosła 7,6 miliona dolarów zysku.

Oto pełne zestawienie:
1. "Zwierzogród" - 73,7 miliona dolarów
2. "Londyn w ogniu" - 21,7 miliona dolarów
3. "Deadpool" - 16,4 miliona dolarów
4. "Whiskey Tango Foxtrot" - 7,6 miliona dolarów
5. "Bogowie Egiptu" - 5 milionów dolarów
6. "Zmartwychwstały" - 3,9 miliona dolarów
7. "Kung Fu Panda 3" - 3,5 miliona dolarów
8. "Zjawa" - 3,3 miliona dolarów
9. "Eddie zwany Orłem" - 3,1 miliona dolarów
10. "The VVitch: A New-England Folktale" - 2,5 miliona dolarów

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej