Ameryka pokochała genialne matematyczki

Oparty na faktach obraz "Ukryte działania" ("Hidden Figures") dotarł na pierwsze miejsce amerykańskiego box office.

Akcja filmu koncentruje się na trzech genialnych kobietach naukowcach, które stały za jedną z największych operacji w historii USA - programem lotów kosmicznych Mercury. Matematyczki były zaangażowane w misję Johna Glenna. 20 lutego 1962 roku został on pierwszym amerykańskim astronautą, który wykonał lot orbitalny. W czasie misji doszło do pewnych trudności, ale astronauta bezpiecznie wylądował, stając się bohaterem narodowym Stanów Zjednoczonych. W rolach głównych występują Janelle Monáe, Taraji P. Henson i Octavia Spencer. Produkcja, która gości w kinach w USA od 4 tygodni, zarobiła kolejne 20 milionów dolarów.

W top 10 znalazły się trzy nowości. Pierwsza z nich to "The Bye Bye Man" z Carrie-Anne Moss i Faye Dunaway. Obraz opowiada o trzech studentach, którzy wprowadzają się do starego domu, gdzie zaczyna nawiedzać ich tajemnicza postać zwana The Bye Bye Man. Studenci odkrywają pochodzenie Bye Bye Mana i dowiadują się, jak pozbyć się klątwy. Problem w tym, że nie mogą o tym mówić ani nawet pomyśleć, bo Bye Bye Man zagląda w myśli i przejmuje kontrolę nad daną osobą. Horror, który przyniósł 13 milionów dolarów, znalazł się na 5. lokacie.

Na 7. pozycji zadebiutowała młodzieżowa produkcja "Monster Trucks" z 10 milionami dolarów, a oczko niżej opowiadająca o skorumpowanych policjantach sensacja "Sleepless" z udziałem Michelle Monaghan i Jamiego Foxxa. Obraz przyniósł 8,5 miliona dolarów.

Top 10 amerykańskiego box office'u wygląda następująco:
1. "Ukryte działania" - 20,5 miliona dolarów
2. "La La Land" - 14,5 miliona dolarów
3. "Sing" - 13,8 miliona dolarów
4. "Łotr 1. Gwiezdne wojny - historie" - 13,8 miliona dolarów
5. "The Bye Bye Man" - 13,4 miliona dolarów
6. "Patriots Day" - 12 milionów dolarów
7. "Monster Trucks" - 10,5 miliona dolarów
8. "Sleepless" - 8,5 miliona dolarów
9. "Underworld: Wojny krwi" - 5,8 miliona dolarów
10. "Pasażerowie" - 5,6 miliona dolarów

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej