Ameryka wciąż zafascynowana historią lokaja prezydentów

Obraz "The Butler" Lee Danielsa o czarnoskórym kamerdynerze pracującym w Białym Domu w latach 1952-1986 utrzymał pozycję lidera amerykańskiego box office'u.

Najwyżej notowaną nowością top 10 jest dzieło "Dary Anioła: Miasto kości", które z blisko 9 milionami dolarów na koncie znalazło się na 4. pozycji. Film jest ekranizacją pierwszej części sagi urban fantasy Cassandry Clare znanej w Polsce jako "Dary Anioła". Fabuła skupia się na losach piętnastoletniej Clary Fray (Lily Collins), która dowiaduje się o istnieniu podziemnego świata i Nocnych Łowców, ludzkich istot z anielską krwią w żyłach, których misją jest chronienie ludzkości przed demonami. Oprócz Collins w obsadzie znaleźli się także Jamie Campbell Bower, Lena Headey, Jonathan Rhys Meyers i Robert Sheehan.

Drugi debiut to horror "You're Next" na 7. miejscu. Akcja rozgrywa się podczas rodzinnego zjazdu. W trakcie wspólnej kolacji dom nachodzą zamaskowani mordercy. Jedyną osobą, która może uratować rodzinę, jest Erin, dziewczyna jednego z gangsterów. Adam Wingard wyreżyserował projekt na podstawie scenariusza Simona Barretta, a w obsadzie znaleźli się Sharni Vinson, Joe Swanberg, AJ Bowen, Amy Seimetz, Barbara Crampton, Wendy Glenn, Margaret Laney, Rob Moran, Nicholas Tucci i Ti West. Produkcja przyniosła zysk 7 milionów dolarów.

1. "The Butler" 17 milionów dolarów
2. "Millerowie" 13,5 miliona dolarów
3. "Dary Anioła: Miasto kości" 9,3 miliona dolarów
4. "The World's End" 8,94 miliona dolarów
5. "Samoloty" 8,57 miliona dolarów
6. "Elizjum" 7,1 miliona dolarów
7. "You're Next" 7,05 miliona dolarów
8. "Percy Jackson: Morze potworów" 5,2 miliona dolarów
9. "Blue Jasmine" 4,3 miliona dolarów
10. "Kick-Ass 2" 4,27 miliona dolarów

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej