Amerykanie boją się z Patrickiem Wilsonem i Verą Farmigą

Amerykanie boją się z Patrickiem Wilsonem i Verą Farmigą
ZOBACZ GALERIĘ Amerykanie boją się z Patrickiem Wilsonem i Verą Farmigą

Amerykanie boją się z Patrickiem Wilsonem i Verą Farmigą

Obraz "Obecność" zadebiutował na pierwszym miejscu amerykańskiego box office.

Film w reżyserii Jamesa Wana ("Piła") przedstawi inspirowaną prawdziwymi wydarzeniami historię ekspertów od zjawisk paranormalnych, Eda i Lorraine Warrenów (Patrick Wilson i Vera Farmiga).

Pewna rodzina z Rhode Island prosi parę o pomoc. Państwo Perron i ich córki (Ron Livingston i Lili Taylor oraz Mackenzie Foy i Joey King) przekonani są, że mieszkają w nawiedzonym domu. Horror zarobił 41,5 miliona dolarów.

Drugą nowością zestawienia jest animacja "Turbo". Głównym bohaterem opowieści jest ślimak Turbo, który śni o tym, żeby w końcu nabrać szybkości. Przypadek sprawia, że jego marzenie się spełnia. Zyskuje supermoce i postanawia wziąć udział w wyścigach samochodowych. 21,5 miliona zysku zapewniło produkcji 4. miejsce.

Dwa oczka niżej i trzy miliony mniej ma kolejny debiut notowania - "Red 2". Sequel ukazuje dalsze losy emerytowanych agentów. Tym razem ruszają oni w misję odnalezienia skradzionej głowicy jądrowej. Na ekranie ponownie pojawili się Bruce Willis, Helen Mirren, John Malkovich i Mary-Louise Parker, a także Catherine Zeta-Jones, Anthony Hopkins oraz Byung Hun Lee. Za reżyserię odpowiada Dean Parisot.

Ostatnia nowa pozycja w top 10 to "R.I.P.D. Agenci z zaświatów" - ekranizacja miniserii graficznej wydawnictwa Dark Horse. Film przedstawia historię niedawno zmarłego Nicka Walkera, policjanta (Ryan Reynolds), który otrzymuje zatrudnienie w zaświatach, a dokładniej w wydziale R.I.P.D. (Rest in Peace Department). Nowym współpracownikiem bohatera jest Roy, gliniarz nieżyjący od 200 lat (Jeff Bridges). W komedii występują także Mary Louise-Parker, Stephanie Szostak, Marissa Miller i James Hong. Dzieło zarobiło niespełna 13 milionów dolarów.

1. "Obecność" 41,5 miliona dolarów
2. "Minionki rozrabiają" 25,1 miliona dolarów
3. "Turbo" 21,5 miliona dolarów
4. "Grown Ups 2" 20 milionów dolarów
5. "Red 2" 18,5 miliona dolarów
6. "Pacific Rim" 16 milionów dolarów
7. "R.I.P.D." 12,8 miliona dolarów
8. "The Heat" 9,32 miliona dolarów
9. "World War Z" 5,2 miliona dolarów
10. "Uniwersytet Potworny" 5 milionów dolarów

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej