Amerykanie nadal kochają "Ostatniego Jedi"

Amerykanie nadal kochają "Ostatniego Jedi"
ZOBACZ GALERIĘ Amerykanie nadal kochają "Ostatniego Jedi"

Amerykanie nadal kochają "Ostatniego Jedi"

Drugi tydzień z rzędu obraz "Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi" znalazł się na szczycie amerykańskiego box office'u.

W świąteczny weekend nowa odsłona sagi science fiction zarobiła 68,5 mln dolarów. Łącznie w USA dzieło w reżyserii Riana Johnsona przyniosło już 365,1 mln dolarów.

W obsadzie znaleźli się Daisy Ridley, Carrie Fisher, Mark Hamill, John Boyega, Adam Driver, Oscar Isaac, Lupita Nyong'o, Domhnall Gleeson, Anthony Daniels, Gwendoline Christie i Andy Serkis. Ponadto na ekranie widzimy Benicio Del Toro, Laurę Dern i Kelly Marie.

W top 10 zestawienia znalazło się sporo nowości. Najwyżej, na drugiej lokacie z 34 mln dolarów pojawiła się produkcja "Jumanji: Przygoda w dżungli", czyli sequel obrazu z 1995 roku. W nowej części zamiast planszówki mamy klasyczną grę wideo z lat 90., a dzieciaki zamieniają się w bohaterów z gry. Na ekranie śledzimy przygody Spencera, który zostaje wielkim odkrywcą (Dwayne Johnson), Fridge'a, który okazuje się małym geniuszem (Kevin Heart), Bethany, która zmieniła się w profesora (Jack Black) i Marthę, której przypadła rola wojowniczki (Karen Gillan).

Podium uzupełnia "Pitch Perfect 3" - trzecia odsłona opowieści o chórze a cappella The Bellas. W nowym filmie dziewczyny wyruszają w światową trasę koncertową. Wokalistki otrzymują na przykład możliwość zaśpiewania dla amerykańskich żołnierzy. W obsadzie znalazły się Elizabeth Banks (która wyreżyserowała drugą część cyklu), Anna Kendrick, Rebel Wilson, Hailee Steinfeld, Brittany Snow, Anna Camp, Hana Mae Lee, Ester Dean, Alexis Knapp, Chrissie Fit, Kelley Jakle, Shelley Regner, Ruby Rose, John Lithgow i John Michael Higgins. Dzieło przyniosło 20,5 mln dolarów.

Pozostałe nowości to "Król rozrywki" z Hugh Jackmanem (4. miejsce; 8,6 mln dolarów), "Pomniejszenie" z Mattem Damonem i Kristen Wiig (7. miejsce; 4,6 mln dolarów) oraz "Bękarty" z Owenem Wilsonem, Edem Helmsem i Glenn Close (9. miejsce; 3,2 mln dolarów).

Oto top 10 amerykańskiego box office:
1. "Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi" - 68,5 mln dolarów
2. "Jumanji: Przygoda w dżungli" - 34 mln dolarów
3. "Pitch Perfect 3" - 20,5 mln dolarów
4. "Król rozrywki" - 8,6 mln dolarów
5. "Fernando" - 7,1 mln dolarów
6. "Coco" - 5,2 mln dolarów
7. "Pomniejszenie" - 4,6 mln dolarów
8. "Czas mroku" - 4,1 mln dolarów
9. "Bękarty" - 3,2 mln dolarów
10. "Kształt wody" - 3,1 mln dolarów

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej