Amerykanie nadal kochają wampiry

Amerykanie nadal kochają wampiry
ZOBACZ GALERIĘ Amerykanie nadal kochają wampiry

Amerykanie nadal kochają wampiry

Film "Saga "Zmierzch": Przed świtem - część II" drugi tydzień z rzędu zajmuje szczyt amerykańskiego box office.

Zamykająca serię ekranizacji powieści Stephenie Meyer produkcja z Kristen Stewart i Robertem Pattinsonem w rolach głównych zarobiła dodatkowe 43 miliony dolarów.

Najwyżej notowaną nowością jest "Rise of the Guardians". Film powstał w oparciu o serię powieści "The Guardians of Childhood" Williama Joyce'a. Opowiada ona o nieśmiertelnych strażnikach chroniących dzieci przed siłami zła, którzy od wieków pojawiają się w wyobraźni najmłodszych. Głosów postaciom użyczają Hugh Jackman, Alec Baldwin, Isla Fisher i Chris Pine. Animacja przyniosła po pierwszym weekendzie w USA 24 milinów dolarów, co zagwarantowało jej 4. pozycję.

Oczko niżej pojawił się kolejny debiut - najnowsze dzieło Anga Lee, "Życie Pi". To ekranizacja bestsellerowej powieści Yanna Martela, ukazująca historię walki młodego człowieka o przeżycie w niezwykle trudnych morskich warunkach. Trójwymiarowy obraz zapewnił producentom zysk 22 milionów dolarów.

Ostatnia nowość w top 10 to "Czerwony świt" na 7. miejscu z ponad 14 milionami na koncie. Film stanowi remake produkcji z 1984 roku. Bohaterami są nastolatkowie, którzy chcą uratować miasteczko zaatakowane przez nieprzyjazne wojska. Film wyreżyserował Dan Bradley. Grają w nim Chris Hemsworth, Josh Peck, Josh Hutcherson, Adrianne Palicki, Isabel Lucas, Connor Cruise i Jeffrey Dean Morgan.

1. "Saga "Zmierzch": Przed świtem - część II" 43,1 miliona dolarów
2. "Skyfall" 36 milionów dolarów
3. "Lincoln" 25 milionów dolarów
4. "Rise of the Guardians" 24 miliony dolarów
5. "Życie Pi" 22 miliony dolarów
6. "Ralph Demolka" 16,8 miliona dolarów
7. "Czerwony swit" 14,6 miliona dolarów
8. "Lot" 8,6 miliona dolarów
9. "Silver Linings Playbook" 4,62 miliona dolarów
10. "Operacja Argo" 3,88 miliona dolarów

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej