Amerykanie nadal nie oddychają

Horror "Nie oddychaj" ("Don't Breathe") utrzymał się na szczycie box office.

Obraz Fedego Alvareza zarobił po drugim weekendzie w zestawieniu blisko 16 milionów dolarów. Akcja koncentruje się na trzech nastolatkach, którzy - z różnych powodów - postanawiają okraść niewidomego bogacza (w tej roli Stephen Lang). Rabunek wydaje się prosty, ale ofiara nie jest jednak bezbronna. Role szybko się odwracają. Przyjaciele nie tyko nie zdobędą łupu, ale będą musieli walczyć o życie. W horrorze grają również Jane Levy, Daniel Zovatto i Dylan Minnette.

Jedyną nowością top 10 zestawienia jest "Światło między oceanami" ("The Light Between Oceans") z Alicią Vikander i Michaelem Fassbenderem. Dramat zadebiutował na 6. pozycji z 5 milionami na koncie.

Film powstał na podstawie tak samo zatytułowanej powieści M.L. Stedmana. Akcja rozgrywa się na Janus Rock, niewielkiej wyspie u wybrzeża Australii. Tom (Michael Fassbender) i Isabel (Alicia Vikander) wierzą, że odnaleźli tam upragnione szczęście. Szybko przekonają się jednak, że byli w błędzie. Gdy Isabel dowiaduje się, że nie będzie mogła mieć dzieci, do brzegu przybija łódź. Para odnajduje w niej niemowlę. Małżonkowie postanawiają zająć się dziewczynką. Nie wiedzą jeszcze, że małej szuka jej matka (Rachel Weisz). Za reżyserię odpowiada Derek Cianfrance. Muzykę skomponował Alexandre Desplat.

A oto top 10 weekendu:
1. "Nie oddychaj" - 15,7 miliona dolarów
2. "Legion samobójców" - 10 milionów dolarów
3. "Mój przyjaciel smok" - 6,5 miliona dolarów
4. "Kubo i dwie struny" - 6,5 miliona dolarów
5. "Sausage Party" - 5,3 miliona dolarów
6. "Światło między oceanami" - 5 milionów dolarów
7. "Złe mamuśki" - 5,8 miliona dolarów
8. "Rekiny wojny" - 4,7 miliona dolarów
9. "Aż do piekła" - 4,5 miliona dolarów
10. "Mechanik: Konfrontacja" - 7,5 miliona dolarów

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej