Amerykanie odwiedzili "Osobliwy dom pani Peregrine"

Amerykanie odwiedzili "Osobliwy dom pani Peregrine"
ZOBACZ GALERIĘ Amerykanie odwiedzili "Osobliwy dom pani Peregrine"

Amerykanie odwiedzili "Osobliwy dom pani Peregrine"

Najnowsze dzieło Tima Burtona, "Osobliwy dom pani Peregrine", zadebiutowało na szczycie amerykańskiego box office.

Projekt "Osobliwy dom pani Peregrine" oparty jest na książce Ransoma Riggsa. To opowieść o domu sierot na tajemniczej wyspie, zamieszkiwanym niegdyś przez równie tajemnicze dzieci. Szesnastoletni Jakub, którego dziadek był jednym z nich, przyjeżdża na wyspę, żeby za wszelką cenę odkryć przeszłość dziwnej, zniszczonej posesji i jej małych mieszkańców.

W roli tytułowej pojawi się Eva Green, a partnerują jej Asa Butterfield, Allison Janney, Judi Dench, Samuel L. Jackson, Chris O'Dowd, Terrence Stamp, Ella Purnell i Rupert Everett. Dzieło Tima Burtona po pierwszym weekendzie zarobiło ponad 28 milionów dolarów.

Oczko niżej znalazła się druga nowość "Żywioł. Deepwater Horizon" z 20 milionami dolarów na koncie. Katastroficzna produkcja opowiada o heroizmie i determinacji pracowników platformy wiertniczej Deepwater Horizon w Zatoce Meksykańskiej. W roku 2010 platforma eksplodowała, co spowodowało śmierć 11 osób, rany 17 kolejnych i wyciek ropy, który zapoczątkował największą katastrofę ekologiczną w historii USA. W roli głównej występuje Mark Wahlberg. W filmie grają ponadto Kurt Russell, Dylan O'Brien, Gina Rodriguez, Kate Hudson i John Malkovich. Za kamerą stanął Peter Berg.

Trzeci i ostatni debiut top 10 to komedia "Asy bez kasy", która z niespełna 7 milionami znalazła się na 6. lokacie. Bohaterem jest Dave (Zach Galifianakis), który mimo społecznego niedopasowania, stara się rzetelnie wykonywać pracę konwojenta. Dzień w dzień transportuje cudze miliony, marząc o własnej fortunie i o zdobyciu serca koleżanki z pracy (Kristen Wiig). Fantazje przeradzają się w rzeczywistość, gdy Steve (Owen Wilson) wraz ze wspólnikami decyduje się ukraść pieniądze zdeponowane w skarbcu firmy przewozowej. Potencjał kryminalny nowo zawiązanej szajki jest bardzo niski, ale akcja kończy się niespodziewanym sukcesem. Świeżo upieczonych przestępców od pełni szczęścia dzielą jednak tysiące policjantów i agentów federalnych. Najtrudniejsze więc jeszcze przed nimi. Żyjąc w ukryciu, ciężko bowiem wydawać miliony. Za reżyserię odpowiada Jared Hess.

Oto top 10 box office:
1. "Osobliwy dom pani Peregrine" - 28,5 miliona dolarów
2. "Żywioł. Deepwater Horizon" - 20,6 miliona dolarów
3. "Siedmiu wspaniałych" - 15,7 miliona dolarów
4. "Bociany" - 13,8 miliona dolarów
5. "Sully" - 8,4 miliona dolarów
6. "Asy bez klasy" - 6,6 miliona dolarów
7. "Queen of Katwe" - 2,6 miliona dolarów
8. "Nie oddychaj" - 2,4 miliona dolarów
9. "Bridget Jones 3" - 2,3 miliona dolarów
10. "Snowden" - 2 miliony dolarów

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej