Amerykanie pokochali "Nowe oblicze Greya"

Amerykanie pokochali "Nowe oblicze Greya"
ZOBACZ GALERIĘ Amerykanie pokochali "Nowe oblicze Greya"

Amerykanie pokochali "Nowe oblicze Greya"

W walentynkowy weekend nie mogło być inaczej. Obraz "Nowe oblicze Greya" zadebiutował na szczycie amerykańskiego box office.

W obrazie "Nowe oblicze Greya" do swych ról - Christiana Greya i Anastasii Steele - wracają Jamie Dornan oraz Dakota Johnson. Dziś to państwo Grey, ale nie spodziewajcie się sielanki… Pan Grey ma wielu wrogów. Produkcja, będąc ostatnią częścią erotycznej opowieści, zrobiła po pierwszym weekendzie w USA blisko 40 milionów dolarów.

W obsadzie znaleźli się również Rita Ora, Eric Johnson, Eloise Mumford, Luke Grimes, Victor Rasuk, Max Martini, Callum Keith Rennie, Bruce Altman, Arielle Kebbel, Robinne Lee, Brant Daugherty, Kim Basinger i Marcia Gay Harden.

Podium uzupełniły dwie nowości. Na drugim miejscu z 25 milionami na koncie znalazła się familijna propozycja - "Piotruś Królik". To ekranizacja tak samo zatytułowanej książki dla dzieci autorstwa Beatrix Potter. Film łączy animację i kino aktorskie. James Corden użycza głosu głównemu bohaterowi, Piotrusiowi. Królik rywalizuje z panem McGregorem (Domhnall Gleeson) o uwielbiającą zwierzęta sąsiadkę, Bea (Rose Byrne).

Oczko niżej pojawił się ostatni debiut top 10 - "15:17 do Paryża" Clinta Eastwooda, który zarobił 12,6 miliona dolarów.

Dramat przedstawia historię znaną z medialnych doniesień. W sierpniu 2015 roku w pociągu do Paryża trzech dwudziestokilkuletnich amerykańskich żołnierzy i 62-letni Brytyjczyk, ryzykując własnym życiem, obezwładniło uzbrojonego mężczyznę. Terrorysta z ISIS miał przy sobie karabin maszynowy i wystarczająco amunicji, by zabić 500 osób znajdujących się w pociągu.

Prezydent Francji Francois Hollande odznaczył bohaterów - Anthony'ego Sadlera, Aleka Skarlatosa, Spencera Stone'a i Chrisa Normana- Legią Honorową w podziękowaniu za zachowanie, które pozwoliło zapobiec masakrze. Napastnika - 26-letniego Marokańczyka - najpierw próbował powstrzymać Francuz, który odmówił upublicznienia swojego nazwiska mediom.

Eastwood zdołał nakłonić prawdziwych bohaterów, by wystąpili w filmie. W "15:17 do Paryża" grają więc Anthony Sadler, Alek Skarlatos i Spencer Stone, którzy udaremnili zamach w pociągu.

Oto top 10:
1. "Nowe oblicze Greya" - 38,8 mln dolarów
2. "Piotruś Królik" - 25 mln dolarów
3. "15:17 do Paryża" - 12,6 mln dolarów
4. "Jumanji: Przygoda w dżungli" - 9,8 mln dolarów
5. "Król rozrywki" - 7,8 mln dolarów
6. "Więzień labiryntu: Lek na śmierć" - 6 mln dolarów
7. "Winchester. Dom duchów" - 5,1 mln dolarów
8. "Czwarta władza" - 3 mln dolarów
9. "Kształt wody" - 3 mln dolarów
10. "Den of Thieves" - 2,9 mln dolarów

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej