Amerykanie pokochali "Skarb oceanu"

Amerykanie pokochali "Skarb oceanu"
ZOBACZ GALERIĘ Amerykanie pokochali "Skarb oceanu"

Amerykanie pokochali "Skarb oceanu"

Animacja Disneya, "Vaiana: Skarb oceanu" ("Moana"), zgodnie z przewidywaniami zdobyła szczyt amerykańskiego box office.

Po pierwszym weekendzie produkcja zrobiła 55,5 miliona dolarów (a od środy, przed świętem Dziękczynienia, kiedy trafiła do kin - 81 milionów).

Akcja filmu rozgrywa się w starożytnej Oceanii, na południowym Pacyfiku. Bohaterką jest 14-latka (Auli'i Cravalho), która poszukuje legendarnej wyspy. Podczas podróży mającej na celu ocalenie jej ludu łączy siły z półbogiem Maui (głosu użycza Dwayne Johnson). Obraz wyreżyserowali Ron Clements i John Musker ("Mała Syrenka", "Aladyn"). Lin-Manuel Miranda jest współtwórcą muzyki.

Druga nowość to "Sprzymierzeni" ("Allied") Roberta Zemeckisa. W dramacie Brad Pitt wciela się w oficera wywiadu Maksa Vatana, który w roku 1942 w północnej Afryce poznaje i zakochuje się we agentce francuskiego ruchu oporu Marianne Beausejour (Marion Cotillard). Później para przenosi się do Londynu, gdzie musi jednak zmierzyć się z innymi wyzwaniami czasu wojny. Dzieło trafiło na 4. pozycję z 13 milionami dolarów.

Trzeci i ostatni debiut top 10 zestawienia to komedia "Zły Mikołaj 2". Do głównej roli, Williego Soke'a, powrócił Billy Bob Thornton. Przypomnijmy, że Soke był złodziejem-alkoholikiem, który postanowił dokonać napadu właśnie w kostiumie Świętego Mikołaja. Tym razem czeka go nowa robota, a pomoże mu zły elf, Marcus (Tony Cox). Kathy Bates wciela się w postać matki Złego Mikołaja. Na konto producentów wpłynęło 6 milionów dolarów, co zagwarantowało 8. lokatę. Za reżyserię odpowiada Mark Waters.

Oto top 10 box office:
1. "Vaiana: Skarb oceanu" - 55,5 miliona dolarów
2. "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć" - 45,1 miliona dolarów
3. "Doktor Strange" - 13,4 miliona dolarów
4. "Sprzymierzeni" - 13 milionów dolarów
5. "Nowy początek" - 11,3 miliona dolarów
6. "Trolle" - 10,3 miliona dolarów
7. "Almost Christmas" - 7,6 miliona dolarów
8. "Zły Mikołaj 2" - 6,1 miliona dolarów
9. "Przełęcz ocalonych" - 5,5 miliona dolarów
10. "The Edge of Seventeen" - 3 miliony dolarów

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej