Amerykanie polubili Jasona Bourne'a

Film "Jason Bourne" zadebiutował na szczycie amerykańskiego box office'u.

Akcja nowej odsłony perypetii agenta rozgrywa się we współczesnej, post-Snowdenowej Europie. CIA stworzyło nowy tajny program, który nazywa się Iron Hand. Do roli głównej wrócił Matt Damon, a za kamerę Paul Greengrass. W obsadzie znaleźli się także Alicia Vikander, Vincent Cassel, Scott Shepherd, Julia Stiles, Tommy Lee Jones i Riz Ahmed. Obraz zarobił 60 milionów dolarów przez miniony weekend.

Druga nowość to komedia "Złe mamuśki" ("Bad Moms") z 23 milionami dolarów i trzecią lokatą. Bohaterkami są trzy matki (Mila Kunis, Kristen Bell, Kathryn Hahn), które postanawiają wyrwać się z codziennej rutyny. Ich poczynania budzą jednak w niesmak szefowej komitetu rodzicielskiego i innych wzorowych mam (Christina Applegate, Jada Pinkett Smith, Annie Mumolo).

Ostatni debiut top 10 to thriller "Nerve", który przyniósł zarobek rzędu 9 milionów dolarów i 8. pozycję. Obraz stanowi adaptację powieści Jeanne Ryan i przedstawia historię młodej dziewczyny Vee (Emma Roberts), która bierze udział w globalnej grze internetowej o nazwie "Nerve", polegającej na rzucaniu i przyjmowaniu wyzwań. Internauci z całego świata komentują grę, a także głosują na swoich faworytów. Gdy Vee pnie się coraz wyżej i pokonuje kolejnych rywali, odkrywa, że grozi jej wielkie niebezpieczeństwo. Przy okazji dostaje tajemniczego partnera (Dave Franco).

Oto pełne zestawienie:
1. "Jason Bourne" - 60 milionów dolarów
2. "Star Trek: W nieznane" - 24 miliony dolarów
3. "Złe mamuśki" - 23,4 miliona dolarów
4. "Sekretne życie zwierzaków domowych" - 18,2 miliona dolarów
5. "Kiedy gasną światła" - 10,8 miliona dolarów
6. "Epoka lodowcowa 5: Mocne uderzenie" - 10,5 milionów dolarów
7. "Ghostbusters. Pogromcy duchów" - 9,8 miliona dolarów
8. "Nerve" - 9 milionów dolarów
9. "Gdzie jest Dory?" - 4,2 miliona dolarów
10. "Tarzan: Legenda" - 2,4 miliona dolarów

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej