Amerykanie polubili Logana

Amerykanie polubili Logana
ZOBACZ GALERIĘ Amerykanie polubili Logana

Amerykanie polubili Logana

Tak jak można było się spodziewać, film "Logan" zadebiutował na szczycie amerykańskiego box office'u. Superprodukcja o Wolverinie zarobiła 85 milionów dolarów.

W obrazie tracący swą moc Logan (Hugh Jackman) staję się mentorem i opiekunem małej dziewczynki Laura Kinney / X-23 (Dafne Keen), która posiada podobne moce. Jak wiadomo zajmowanie się dzieckiem, szczególnie mutantem, nie jest łatwe. Patrick Stewart ponownie pojawia się jako Charles Xavier, czyli Professor X. Za reżyserię odpowiada James Mangold.

Zarówno Stewart jak i Jackman zapowiedzieli, że tym filmem żegnają się z serią o X-menach.

Drugą nowością top 10 notowania jest dramat "Chata". Sam Worthington gra mężczyznę, którego córka zostaje porwana i brutalnie zamordowana. Policja odnajduje jej ciało w chacie na pustkowiach Oregonu. Po czterech latach pogrążony w smutku bohater otrzymuje tajemniczy list, którego autorem zdaje się być sam Bóg. Nota zachęca go do powrotu do miejsca zbrodni. Ma tam odnaleźć coś, co na zawsze odmieni jego życie. Dzieło przyniosło po pierwszym weekendzie 16 milionów dolarów, co zagwarantowało 3. pozycję.

Ostatni debiut to znajdujący się na 5. miejscu "Before I Fall". Główną bohaterką opowieści jest popularna w swojej szkole nastolatka Samantha Kingston (Zoey Deutch), która otrzymuje od losu 7 szans na przeżycie ostatniego dnia swojego istnienia na Ziemi, zakończonego tragicznym wypadkiem samochodowym. W międzyczasie Sam zakochuje się, dokonuje zaskakujących odkryć na temat swoich przyjaciół i rodziny oraz zaprzyjaźnia się z dziewczyną dręczoną przez rówieśników.

W filmie grają również Halston Sage, Logan Miller, Kian Lawley, Elena Kampouris, Cynthy Wu, Medalion Rahimi, Diego Boneta i Jennifer Beals.

Oto pełne zestawienie najpopularniejszych filmów minionego weekendu:

1."Logan" 85,3 miliona dolarów
2. "Get Out" - 25,1 miliona dolarów
3. "Chata" - 16,1 miliona dolarów
4. "LEGO® Batman: Film" - 11,65 miliona dolarów
5. "Before I Fall" - 4,9 miliona dolarów
6. "John Wick 2" - 4,7 miliona dolarów
7. "Ukryte działania" - 3,8 miliona dolarów
8. "Wielki Mur" - 3,5 miliona dolarów
9. "Ciemniejsza strona Greya" - 3,4 miliona dolarów
10. "La la land" - 2,9 miliona dolarów

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej