Amerykanie poszli na "Uniwersytet potworny"

Animacja "Uniwersytet potworny" zadebiutowała na szczycie amerykańskiego box office, zarabiając w weekend otwarcia 82 miliony dolarów.

Dzieło stanowi sequel obrazu "Potwory i spółka", którego bohaterami byli przyjaciele, Mike Wazowski i James P. Sullivan. W nowym filmie dowiadujemy się, jak te dwa potwory się poznały. Okazuje się, iż na początku znajomości, nie czuły do siebie sympatii. "Uniwersytet potworny" opowiada o tym, jak Mike i Sulley przełamali dzielące ich bariery i zostali najlepszymi przyjaciółmi. W anglojęzycznej wersji językowej słyszymy m.in. głosy Billy'ego Crystala, Johna Goodmana i Steve'a Buscemi, a także Aubrey Plazy, Seana Hayesa, Alfreda Moliny, Charliego Daya i Helen Mirren.

Oczko niżej znalazła się druga i ostatnia nowość top 10 notowania, "World War Z". Zajęcie drugiego miejsca zapewnił produkcji zysk 66 milionów dolarów. Film oparty na bestsellerowej książce pod tym samym tytułem autorstwa Maksa Brooksa opowiada o wojnie ludzkości z zombie. Brad Pitt wciela się w Gerry'ego Lane'a, pracownika ONZ, który staje do walki z hordami nieumarłych. U jego boku występują Matthew Fox, Anthony Mackie, Mireille Enos i James Badge Dale. Polska premiera planowana jest na 5 lipca.

1. "Uniwersytet potworny" 82 miliony dolarów
2. "World War Z" 66 milionów dolarów
3. "Człowiek ze stali" 41,2 miliona dolarów
4. "This Is the End" 13 milionów dolarów
5. "Iluzja" 7,87 miliona dolarów
6. "Szybcy i wściekli 6" 4,73 miliona dolarów
7. "Stażyści" 3,42 miliona dolarów
8. "Noc oczyszczenia" 3,41 miliona dolarów
9. "W ciemności: Star Trek" 3 miliony dolarów
10. "Iron Man 3" 2,17 miliona dolarów

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej