Amerykanie przestali oddychać

Horror "Nie oddychaj" ("Don't Breathe") zadebiutował na szczycie box office, detronizując po trzech tygodniach "Legion samobójców".

Akcja filmu w reżyserii Fedego Alvareza koncentruje się na trzech nastolatkach, którzy - z różnych powodów - postanawiają okraść niewidomego bogacza (w tej roli Stephen Lang). Rabunek wydaje się prosty, ale ofiara nie jest jednak bezbronna. Role szybko się odwracają. Przyjaciele nie tyko nie zdobędą łupu, ale będą musieli walczyć o życie. W horrorze grają również Jane Levy, Daniel Zovatto i Dylan Minnette. Dzieło przyniosło 26,1 miliona dolarów zysku.

Druga i ostatnia nowość top 10 to "Mechanik: Konfrontacja" ("Mechanic: Resurrection"). Oryginalny obraz z 2011 roku przedstawiał perypetię Arthura Bishopa, płatnego zabójcy, który stara się wyszkolić nowego podopiecznego i odejść w zapomnienie.

W roli głównej wystąpił Jason Statham. W kontynuacji thrillera brytyjski aktor ponownie wciela się w Bishopa, który musi powrócić do zawodu i zabić najbardziej niebezpiecznego człowieka na świecie. Akcja rozgrywa się w Bangkoku. Oprócz Stathama w obsadzie znaleźli się także Michelle Yoeh, Tommy Lee Jones i Jessica Alba. Obraz zarobił 7,5 miliona dolarów, co zagwarantowało 5. lokatę.

A oto top 10 weekendu:
1. "Nie oddychaj" - 26,1 miliona dolarów
2. "Legion samobójców" - 12,1 miliona dolarów
3. "Kubo i dwie struny" - 7,9 miliona dolarów
4. "Sausage Party" - 7,7 miliona dolarów
5. "Mechanik: Konfrontacja" - 7,5 miliona dolarów
6. "Mój przyjaciel smok" - 7,3 miliona dolarów
7. "Rekiny wojny" - 7,3 miliona dolarów
8. "Złe mamuśki" - 5,8 miliona dolarów
9. "Jason Bourne" - 5,2 miliona dolarów
10. "Ben-Hur" - 4,5 miliona dolarów

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej