Amerykanie zachwyceni "Księgą dżungli"

Film "Księga dżungli" zadebiutował na szczycie amerykańskiego box office'u.

"Księga dżungli" to klasyczna opowieść o chłopcu Mowglim wychowanym przez wilki. Chłopiec razem ze swoimi przyjaciółmi - misiem Baloo, panterą Bagheerą oraz pytonem Kaa znowu przeżywać będzie przygody i stawiać czoła groźnemu tygrysowi o imieniu Sher Khan. Produkcja Disneya łączy film aktorski z animacją komputerową. W roli Mowgliego pojawia się Neel Sethie. Obraz w reżyserii Jona Favreau zrobiło po pierwszym weekendzie ponad 100 milionów dolarów.

Drugą z trzech nowości top 10 zestawienia jest komedia "Barbershop: The Next Cut". W trzeciej odsłonie opowieści o salonie fryzjerskim, tym razem pełnym kobiet, występują Ice Cube, Cedric the Entertainer, Nicki Minaj, Regina Hall, Eve, Anthony Anderson, Common, Tyga, Jazsmine Lewis i JB Smoove. Za reżyserię odpowiada Malcolm D. Lee. Twórcami scenariusza są Kenya Barris i Tracy Oliver. Produkcja przyniosła 20 milionów zysku, co zagwarantowało 2. lokatę.

Na 6. pozycji z niespełna 6 milionami na koncie znalazł się trzeci debiut notowania - "Criminal". Film opowiada o niebezpiecznym i nieprzewidywalnym kryminaliście (Kevin Costner), do którego mózgu przeszczepione zostają umiejętności, tajemnice i wspomnienia zmarłego agenta CIA. Rząd ma nadzieję, że mężczyzna doprowadzi do końca ważną misję. Gary Oldman gra szefa CIA, a Tomy Lee Jones wciela się w neurobiologa wykonującego transplantacje wspomnień. W obrazie występują też Ryan Reynolds, Alice Eve i Jordi Molla. Za reżyserię odpowiada Ariel Vromen.

Oto pełne zestawienie:
1. "Księga dżungli" - 103 miliony dolarów
2. "Barbershop: The Next Cut" - 20,2 miliona dolarów
3. "Szefowa" - 10,2 iliona dolarów
4. "Batman v Superman: Świt sprawiedliwości" - 9 milionów dolarów
5. "Zwierzogród" - 8,2 miliona dolarów
6. "Criminal" - 5,9 miliona dolarów
7. "Moje wielkie greckie wesele 2" - 3,3 miliona dolarów
8. "Cuda z nieba" - 1,9 miliona dolarów
9. "Bóg nie umarł 2" - 1,7 miliona dolarów
10. "Eye in the Sky" - 1,6 miliona dolarów

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej