Amerykanom nadal podoba się przygoda w dżungli. "Jumanji" na szczycie box office

Amerykanom nadal podoba się przygoda w dżungli. "Jumanji" na szczycie box office
ZOBACZ GALERIĘ Amerykanom nadal podoba się przygoda w dżungli. "Jumanji" na szczycie box office

Amerykanom nadal podoba się przygoda w dżungli. "Jumanji" na szczycie box office

Superprodukcja "Jumanji: Przygoda w dżungli" otrzymała się na pierwszym miejscu amerykańskiego box office.

Sequel obrazu z 1995 roku zarobił kolejne 20 milionów dolarów, co po 5 tygodniach daje ponad 300 milionów dolarów zarobionych w USA. W nowej części zamiast planszówki mamy klasyczną grę wideo z lat 90., a dzieciaki zamieniają się w bohaterów z gry. Na ekranie śledzimy przygody Spencera, który zostaje wielkim odkrywcą (Dwayne Johnson), Fridge'a, który okazuje się małym geniuszem (Kevin Heart), Bethany, która zmieniła się w profesora (Jack Black) i Marthę, której przypadła rola wojowniczki (Karen Gillan).

Na drugiej lokacie, z ponad 16 milionami dolarów na koncie, znalazł się pierwszy debiut zestawienia - dramat "12 Strong". Projekt jest ekranizacją powieści Douga Stantona i przedstawia historię członków elitarnej jednostki CIA, którzy dokonali tajnej inwazji na Afganistan wkrótce po ataku z 11 września. Konny oddział pomógł w zajęciu miasta Mazar-i-Szarif i obaleniu Talibów.

W obrazie występują Chris Hemsworth, Michael Shannon i Michael Pena, a także Trevante Rhodes, Geoff Stults, Thad Luckinbill, Austin Stowell, Ben O'Toole, Austin Hebert, Kenneth Miller, Kenny Sheard, Jack Kesy, William Fichtner oraz Rob Riggle.

Oczko niżej, z 15 milionami, pojawiła się kolejna nowość =- "Den of Thieves". Film powiada o policjantach z Los Angeles oraz ekipie, która ma na koncie największy skok na bank w historii Kalifornii. Gerard Butler gra gliniarza a 50 Cent, czyli Curtis Jackson., portretuje członka gangu.

Ostatnia nowość w top 10 notowania to znajdujący na 10. pozycji romans "Forever My Girl" o gwiazdorze country, który po 10 latach wraca do ukochanej. Alex Roe i Jessica Rothe zagrali w głównych rolach.

Oto top 10:
1. "Jumanji: Przygoda w dżungli" - 20 milionów dolarów
2. "12 Strong" - 16,5 mln dolarów
3. "Den of Thieves" - 15,3 mln dolarów
4. "Czwarta władza" - 12,2 mln dolarów
5. "Król rozrywki" - 11 mln dolarów
6. "Paddington 2" - 8,2 mln dolarów
7. "Pasażer" - 6,7 mln dolarów
8. "Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi" - 6,6 mln dolarów
9. "Naznaczony: ostatni klucz" - 5,9 mln dolarów
19. "Forever My Girl" - 4,7 mln dolarów

OSTATNIE

03.06.2020
George Clooney dołączył do do artystów wspierających protesty w Ameryce. więcej
03.06.2020
Twórcy udostępnili w USA za darmo film "Tylko sprawiedliwość" dla tych którzy są zainteresowani tematem systemowego rasizmu. więcej
02.06.2020
Robert Pattinson wyjawił, że wiadomość o tym, iż zagra Batmana dotarła do niego, gdy kręcił inny film. więcej
02.06.2020
W sieci pojawił się klip zapowiadający kryminalno-komediowy dramat \"Judy i Punch\" z Mią Wasikowską w roli głównej. więcej
02.06.2020
Do sieci trafił klip zapowiadający thriller "Becky" z Kevinem Jamesem. więcej