Anca Damian z Krakowa do Afganistanu

Anca Damian, rumuńska reżyserka, która zasłynęła w Polsce niestandardowym dokumentem animowanym "Droga na drugą stronę", rozpoczęła pracę nad nowym projektem.

Film będzie nosił tytuł "Eden Hotel". To dramat psychologiczny, którego głównym bohaterem jest dziennikarz powracający do domu po tragicznej śmierci współpracownika. Bohater nie potrafi przejść nad tym do porządku dziennego i zaczyna na nowo budować swoje życie.

Damian nie tylko wyreżyseruje film, ale i jest współautorką scenariusza. W tym zadaniu otrzymała wsparcie od Bogdana Mustaţă.

W głównej roli zobaczymy znanego m.in. z "4 miesięcy, 3 tygodni i 2 dni" oraz rumuńskiej wersji "Drogi na drugą stronę" Vlada Ivanova.

Zdjęcia realizowane będą w Rumunii i Afganistanie jesienią lub zimą przyszłego roku. Premiera planowana jest na 2014.

"Droga na drugą stronę" to opowieść o Rumunie, który zmarł w krakowskim areszcie w wyniku śmierci głodowej. W polskojęzycznej wersji językowej bohaterowi głosu użyczył Maciej Stuhr, którego obecnie możemy oglądać w obrazie "Pokłosie".

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej