Andy Garcia na kolacji z Hervé Villechaize'em

Andy Garcia dołączył do obsady nowego filmu HBO "My Dinner With Hervé".

Przypomnijmy, że głównym bohaterem produkcji będzie Hervé Villechaize, aktor znany z serialu "Fantasy Island" i filmu "Człowiek ze złotym pistoletem" o przygodach Jamesa Bonda. Inspiracji do realizacji dzieła dostarczył wywiad, który Sasha Gervasi przeprowadził z gwiazdorem w roku 1993, na krótko przed jego samobójczą śmiercią.

Peter Dinklage ("Gra o tron") wcieli się w Villechaize'a, a Jamie Dornan ("Pięćdziesiąt twarzy Greya") w fikcyjnego dziennikarza Danny'ego Tate'a. Znany m.in. z "Good Night and Good Luck" oraz "Ultimatum Bourne'a" David Strathairn zagra agenta gwiazdora. Teraz dołączył do nich Andy Garcia ("Ojciec chrzestny III", "Ocean's 11"), który sportretuje Ricardo Montalbána - aktora, który występował w "Fantasy Island".

W obsadzie znaleźli się również Mireille Enos, Oona Chaplin i Harriet Walter. Film według własnego scenariusza wyreżyseruje Sacha Gervasi. Za produkcję odpowiada Steve Zaillian.

Urodzony we Francji Villechaize rozpoczął karierę w Hollywood w połowie lat 60. Aktorowi udało się zaistnieć na ekranie pomimo wrodzonej wady, jaką była karłowatość. Villechaize zapisał się w historii kina dzięki charakterystycznym rolom w filmach "Człowiek ze złotym pistoletem" i "Seizure". Najbardziej pamiętną kreacją aktora była postać Tatoo w serialu "Fantasy Island", nadawanego na przełomie lat 70 i 80. Problemy zdrowotne i trudności związane z karierą zawodową źle odbiły się na zdrowiu psychicznym Villechaize'a. Aktor zmagał się z depresją i alkoholizmem. W wieku 50 lat gwiazdor zastrzelił się we własnym domu w Los Angeles.

Andy Garcia ostatnio zagrał w filmie "Pasażerowie". Zakończył też prace w produkcjach "Headlock" i "Geostorm".

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej