Andy Serkis raczej nie będzie Gollumem w serialu "Władca pierścieni"

Andy Serkis raczej nie będzie Gollumem w serialu "Władca pierścieni"
ZOBACZ GALERIĘ Andy Serkis raczej nie będzie Gollumem w serialu "Władca pierścieni"

Andy Serkis raczej nie będzie Gollumem w serialu "Władca pierścieni"

Amazon szykuje serial nawiązujący do "Władcy pierścieni" J.R.R. Tolkien. Choć projekt jest na wczesnym etapie, już wiadomo, że jest mało prawdopodobne, iż zaangażowany będzie Andy Serkis.

Przypomnijmy, że Andy Serkis stworzył niezapomnianą kreację motion capture w trylogii "Władca pierścieni" Petera Jacksona. Aktor wątpi jednak, by znów wcielił się w Golluma. - Na tym etapie nie sądzę, bym ponownie chciał zagrać Golluma - powiedział aktor. - Wydaje mi się, że już długo byłem częścią opowieści o Śródziemiu. To było świetne doświadczenie, ale jakoś tego dalej nie widzę.

Amazon planuje zrealizować 5 sezonów opowieści o Śródziemiu, która rozgrywać będzie się przed wydarzeniami z "Drużyny Pierścienia". Nieoficjalnie mówi się, że budżet może wynieść nawet miliard dolarów. Prawa do ekranizacji kosztowały ponoć 250 milionów dolarów. Dla porównania wszystkie dotychczasowe 7 sezonów "Gry o tron" to około 670 milionów dolarów, przy 10 milionach dolarów na odcinek.

Peterowi Jacksonowi przeniesienie dzieła J. R. R. Tolkiena na ekran zajęło osiem lat i kosztowało około 300 milionów dolarów. Inwestycja ta przyniosła blisko 3 miliardy dolarów w box office. Kolejne części wchodziły do kin w latach 2001 ("Drużyna Pierścienia"), 2002 ("Dwie wieże"), 2003 ("Powrót króla"). W obrazach wystąpili Elijah Wood, Ian McKellen, Liv Tyler, Viggo Mortensen, Sean Astin i Cate Blanchett.

W 2012 roku artysta znowu zaprosił widzów do Śródziemia i przedstawił film "Hobbit: Niezwykła podróż". W 2013 do kin trafił "Hobbit: Pustkowie Smauga", a rok później "Hobbit: Bitwa Pięciu Armii".

Talent Andy'ego Serkisa ostatnio można było oglądać w "Wojnie o planetę małp".
Tagi: Andy Serkis

OSTATNIE

17.09.2019
Constance Wu po pracy w filmie "Ślicznotki" zakochała się w Jennifer Lopez. więcej
17.09.2019
Matt Jones zagrał w filmie "El Camino: A Breaking Bad Movie". więcej
17.09.2019
Marilyn Manson zagra w trzecim sezonie serialu fantasy, "Amerykańscy bogowie" ("American Gods"). więcej
17.09.2019
Trevante Rhodes, Natasha Lyonne i Garrett Hedlund dołączyli do biograficznego filmu Lee Danielsa \"The United States vs. Billie Holiday\". więcej
17.09.2019
"Show Me Love" to tytuł nowej piosenki Alicii Keys, do której wokalistka zaprosiła Miguela. więcej