Ang Lee nie nakręci "Mulan"

Ang Lee, twórca "Życia Pi", był jednym z kandydatów na fotel reżysera aktorskiej wersji dinseyowskiej produkcji "Mulan". Laureat Oscara odrzucił jednak propozycję.

Bohaterką klasyka Disneya z 1998 roku jest tytułowa Mulan, młoda dziewczyna, która udaje mężczyznę, aby dołączyć do armii i walczyć o wolność swojego kraju. Obraz w reżyserii Tony'ego Bancrofta i Barry'ego Cooka powstał na podstawie chińskiej baśni.

Wersja z udziałem aktorów trafi do kin 12 listopada 2018 roku. Produkcja zrealizowana zostanie w formacie 3D. Studio poszukuje obecnie reżysera, który przygotuje nową wersję produkcji. Decydenci z Disneya chcą, by obraz nakręcił najlepiej azjatycki reżyser i liczyli, że będzie to Ang Lee. Filmowiec jednak nie był zainteresowany.

Lauren Hynek i Elizabeth Martin piszą scenariusz. Chris Bender i J.C. Spink zajmą się produkcją.

Pochodzący z Tajwanu Ang Lee to twórca takich dzieł jak "Życie Pi", "Przyczajony tygrys, ukryty smok", "Przejażdżka z diabłem" i wyróżnionego trzema Oscarami "Tajemnice Brokeback Mountain".
Tagi: Ang Lee

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej