Animacja "Coco" nadal lepsza niż superbohaterowie

Animacja "Coco" nadal lepsza niż superbohaterowie
ZOBACZ GALERIĘ Animacja "Coco" nadal lepsza niż superbohaterowie

Animacja "Coco" nadal lepsza niż superbohaterowie

Animacja ze studia Pixar "Coco" pozostaje na pierwszej pozycji amerykańskiego box office.

Poświąteczny weekend nie przyniósł żadnych nowości. Pierwsze sześć pozycji z ubiegłego tygodnia nie uległo zmianie. Dopiero na siódmej pozycji znalazła się bardzo chwalona produkcja Grety Gerwig, "Lady Bird" z dochodem 4,5 miliona dolarów. Film trafił do kin już pięć tygodni temu, ale dopiero teraz znalazł się w pierwszej dziesiątce notowania. Bohaterką "Lady Bird" jest Christine McPherson (Saoirse Ronan) buntowniczka ucząca się w konserwatywnym liceum, Catholic Sacramento. Dziewczyna marzy, by uciec od swojej rodziny, małomiasteczkowej mentalności i wyruszyć do Nowego Jorku. Obraz jest luźno oparty na doświadczeniach Grety Gerwig.

Obraz "Coco" opowiada o Dniu Zmarłych (Dia de los Muertos), acz - oczywiście - w stylu Pixara. Do dubbingowej obsady zaangażowano wyłącznie latynoskich artystów. Głosu głównemu bohaterowi, 12-letniemu Miguelowi, użyczył Anthony Gonzalez. W rodzinie Miguela muzyka od zawsze była zakazana, tymczasem on marzy, by jak jego idol, Ernest de la Cruz (Benjamin Bratt), zostać gwiazdą estrady. Nieopatrznie Miguel uruchamia związany ze 100-letnią tajemnicą ciąg wydarzeń, prowadzący do niezwykłego rodzinnego spotkania i barwnej Krainy Umarłych. Po drodze poznaje Hectora (Gael García Bernal). W projekt zaangażowali się także Renée Victor, Ana Ofelia Murguía, Jaime Camil, Sofía Espinosa, Luis Valdez, Lombardo Boyar, Edward James Olmos, Alanna Ubach, Selene Luna, Alfonso Arau, Herbert Siguenza, Octavio Solis, Gabriel Iglesias, Cheech Marin i Blanca Araceli.

Animacja Pixara zarobiła w weekend kolejne 26 milionów dolarów, co dało już łączny dochód w USA 108 milionów dolarów, a na świecie 280 milionów dolarów.

Znakomicie radzi sobie superprodukcja "Thor: Ragnarok". Film w ten weekend zarobił w USA 9 milionów dolarów, ale na świecie osiągnął już dochód 816 milionów dolarów. To wynik znacznie lepszy od pierwszego "Thora" (449 milionów) i sequela "Thor: Mroczny świat" (644 miliony dolarów).

A oto top 10 amerykańskiego box office'u:
1. "Coco" - 26 milionów dolarów
2. "Liga Sprawiedliwości" 16 milionów dolarów
3. "Cudowny chłopak" 12 milionów dolarów
4. "Thor: Ragnarok" 9 milionów dolarów
5. "Co wiecie o swoich dziadkach?" 7,5 miliona dolarów
6. "Morderstwo w Orient Expresie" 6 milionów dolarów
7. "Lady Bird" 4,5 miliona dolarów
8. "Trzy billboardy za Ebbing, Missouri" 4,5 miliona dolarów
9. "Pierwsza gwiazdka" 4 miliony dolarów
10. "Złe mamuśki 2: Jak przetrwać święta" 3 miliony dolarów

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej