Animacja "Spider-Man Uniwersum" najlepsza w USA

Animacja "Spider-Man Uniwersum" najlepsza w USA
ZOBACZ GALERIĘ Animacja "Spider-Man Uniwersum" najlepsza w USA

Animacja "Spider-Man Uniwersum" najlepsza w USA

Animacja "Spider-Man Uniwersum" to najchętniej oglądany film podczas weekendu w USA.

Bohaterem animacji "Spider-Man Uniwersum" nie jest Spider-Man, lecz Miles Morales, który zaprzyjaźnia się ze Spider-Manem i sam zostaje superbohaterem. A w każdym razie próbuje nim zostać. Niespecjalnie pomaga mu w tym jego nadopiekuńczy pracujący w policji ojciec. W filmie pojawi się też Gwen Stacy aka Spider-Gwen. W obsadzie głosowej znaleźli się Shameik Moore (Miles Morales), Jake Johnson (Peter Parker) Liev Schreiber (czarny charakter), Hailee Steinfeld (Spider-Gwen), Mahershala Ali (wujek Aaron), Brian Tyree Henry (ojciec Milesa), Luna Lauren Velez (mama Milesa, Rio) oraz Lily Tomlin (ciotka May). Film zarobił w trzy dni 35 milionów dolarów.

"Przemytnik" to druga nowość wekendu. W filmie główną rolę gra 88-letni Clint Eastwood. Podstawą dla scenariusza był artykuł z "New York Timesa" o Leo Sharpie, 90-latku, który zostaje przemytnikiem narkotyków dla meksykańskiego kartelu. Mężczyzna został aresztowany w Michigan, przewożąc w swojej furgonetce kokainę wartą 3 miliony dolarów. Skazano go tylko na 3 lata więzienia, po tym jak jego adwokat argumentował, że Leo Sharp cierpi na demencję i dlatego zajął się przemytem. W obsadzie "The Mule" znaleźli się także Bradley Cooper, Laurence Fishburne, Michael Pena, Dianne Wiest, Andy Garcia, Alison Eastwood, Taissa Farmiga, Ignacio Serricchio, Loren Dean i Eugene Cordero. Film zarobił 17 milionów dolarów.

Ostatnia nowość to superprodukcja Petera Jacksona "Zabójcze maszyny". Film powstał na podstawie powieści Philipa Reeve'a. "Mortal Engines" to tytuł całej serii i pierwszego tomu, który w Polsce wydany został jako "Żywe maszyny". Akcja rozgrywa się w postapokaliptycznym świecie, gdzie wędrujące miasta pożerają wszelkie dostępne surowce, a kiedy ich brakuje wchłaniają siebie nawzajem. Głodnymi bohaterami są Tom Natsworthy (Robert Sheehan) i niebezpieczna uciekinierka, Hester Shaw (Hera Hilmar). Film w trzy dni przyniósł 7,5 miliona dolarów.

Oto top 10:
1. "Spider-Man Uniwersum" - 35,4 mln dolarów
2. "Przemytnik" - 17,2 mln dolarów
3. "Grinch" - 11,6 mln dolarów
4. "Ralph Demolka w internecie" - 9,6 mln dolarów
5. "Zabójcze maszyny" - 7,5 mln dolarów
6. "Creed II" - 5,4 mln dolarów
7. "Bohemian Rhapsody" - 4,1 mln dolarów
8. "Rodzina od zaraz" - 3,7 mln dolarów
9. "Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda" - 3,7 mln dolarów
10. "Green Book" - 2,8 mln dolarów

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej