Animowany Goliat dla dorosłych

Scenariusz Michała Szcześniaka \"Goliat\" został wybrany do prestiżowego projektu European Short Pitch.

Zgodnie z założeniami imprezy, po kilkuetapowej selekcji jury wybrało spośród ok. 700 nadesłanych prac 25 najbardziej intrygujących scenariuszy. Ich autorów zaproszono na tygodniowe warsztaty, które odbędą się w Clermont-Ferrand, równocześnie z największym festiwalem filmów krótkometrażowych w Europie. Tam uczestnicy będą udoskonalać zwycięski scenariusz, mając do pomocy najlepszych fachowców w Europie. Na zakończenie dostaną szansę zaprezentowania go przed gronem producentów filmowych i telewizyjnych.

\"Goliat\" to kino animowane dla dorosłych o płatnych mordercach, opowieść o kumplach napadających na banki. Jeden z nich jest robotem, drugi to człowiek. Razem są nie do pokonania, dopóki robot nie zapragnie miłości.

Szcześniak ma już na koncie nagrody scenariuszowe i reżyserskie. W 2005 r. otrzymał wyróżnienie za najlepszy scenariusz europejski w prestiżowym konkursie scenopisarskim dla młodych talentów w Europie, Nisimasa European Script Contest. Na podstawie nagrodzonego przez Nisimasę scenariusza \"Łódka\" wyreżyserował film, który zdobył m.in. wyróżnienie na Polskim Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni. \"Łódka\" była też pokazywana na kilkudziesięciu międzynarodowych festiwalach. W produkcji wystąpili: Marian Dziędziel, Agnieszka Mandat, Patrycja Soliman, Andrzej Deskur, Marcin Sitek. Operatorem obrazu był Marcin Koszałka. Produkcję wsparli też Krzysztof Zanussi i Jan Kanty Pawluśkiewicz.

Michał Szcześniak zajmuje się pisaniem scenariuszy, pierwszej powieści, reżyserowaniem i studiowaniem.

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej