Antonio Banderas będzie Pablem Picasso

Antonio Banderas będzie Pablem Picasso
ZOBACZ GALERIĘ Antonio Banderas będzie Pablem Picasso

Antonio Banderas będzie Pablem Picasso

Antonio Banderas zagra główną rolę w drugim sezonie serialu "Geniusz" ("Genius"), który realizuje stacja National Geographic.

- Był niesamowicie fascynujący i inspirujący - mówił wcześniej Ron Howard ("Kod da Vinci"), producent wykonawczy serii. - Większość ludzi nie wie, co go napędzało, co go gnębiło.

Malarza sportretuje Antonio Banderas. - Życie Picassa od dawna mnie fascynuje - powiedział aktor. - Mam dla niego wiele dla tego człowieka, który tak jak ja pochodzi z Malagi. Jestem podekscytowany tym projektem.

Premiera nowej odsłony planowana jest na 2018 rok. Showrunnerem ma być znów Ken Biller.

Pablo Picasso był hiszpańskim malarzem, rzeźbiarzem i grafikiem, współtwórcą kubizmu i jednym z najwybitniejszych artystów XX wieku. Jego najważniejsze dzieła to "Guernica" i "Panny z Awinionu".

Przypomnijmy, że pierwsza odsłona produkcji opowiadała o Albercie Einsteinie. Fizyka - w różnym wieku - zagrali Johnny Flynn i Geoffrey Rush.

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej