Audrey Tautou wielką projektantką mody

Audrey Tautou wcieli się w postać Coco Chanel w filmie biograficznym o legendarnej projektantce. Reżyserią według scenariusza własnego i Christophera Hamptona zajmie się Anne Fontaine.

Obraz będzie luźną adaptacją książki \"L\'Irreguliere\" autorstwa Edmonde\'a Charles-Roux i skupi się na dzieciństwie oraz młodości Chanel. - To nie będzie typowa biografia - tłumaczy producent Caroline Benjo. - Film opowie o Chanel zanim stała się sławna. Przedstawi wydarzenia i ludzi, którzy ją ukształtowali.

Najsłynniejsza kobieta w historii mody przyszła na świat w 1883 roku jako Gabrielle Chanel. Była nieślubną córką pewnego komiwojażera. Po śmierci matki porzucona przez ojca dziewczynka trafiła do katolickiego sierocińca, w którym nauczyła się szyć. Występując w młodości jako pieśniarka kabaretowa tworzyła kostiumy dla artystów. Życie młodej Coco odmieniło się, gdy na jej drodze pojawił się majętny Etienne Balsan.

Zdjęcia do filmu rozpoczną się na początku 2008 roku. Budżet produkcji przewidziany jest na 15 milionów dolarów.

Audrey Tautou mogliśmy podziwiać w maju 2006 roku w obrazie \"Kod da Vinci\".

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej