Ava DuVernay nakręciła teledysk Jaya-Z

Ava DuVernay nakręciła teledysk Jaya-Z
ZOBACZ GALERIĘ Ava DuVernay nakręciła teledysk Jaya-Z

Ava DuVernay nakręciła teledysk Jaya-Z

Ava DuVernay, reżyserka dramatu "Selma", stanęła za kamerą krótkometrażówki pełniącej rolę nowego teledysku Jaya-Z.

Ponad 7-minutowe wideo powstało do singla "Family Feud". Do udziału raper zaprosił wielu gości. Poza jego żoną Beyoncé i córką Blue Ivy, w klipie występują także aktorzy Trevante Rhodes, Rosario Dawson, Brie Larson, Thandie Newton, Janet Mock, Rashida Jones, Michael B. Jordan, Mindy Kaling i inni.

Ava DuVernay nie tylko stanęła za kamerą, ale z Jayem-Z napisała scenariusz. W obrazku, do którego ścieżkę dźwiękową przygotował Flying Lotus, zostajemy przeniesieni do 2444 roku - Thandie Newton wciela się w królową skonfliktowaną z synem, którego gra Michael B. Jordan. Później akcja przenosi się w inne epoki i przedstawia historię Matek Założycielek, które w 2050 roku ustaliły nowy porządek na świecie. Zasadnicza część teledysku zaczyna się, gdy wracamy do 2018 roku, a Jay-Z znajduje się w kościele z córką Blue Ivy.

Dzieło można obejrzeć wyłącznie w serwisie Tidal. https://tidal.com/video/82872038

"Family Feud" to już kolejny klip promujący ostatni album hiphopowego gwiazdora, "4:44". Wcześniej muzyk opublikował teledyski do "MaNyfaCedGod" (z Lupitą Nyong'o), "Moonlight" (z Issą Rae), "Bam" (z Damianem Marleyem), "Kill Jay Z", "4:44", "The Story of O.J.", "Legacy", "Smile" oraz "Marcy Me". Longplay "4:44" miał premierę w czerwcu 2017 roku.

Jay-Z to jeden z popularniejszych hiphopowych artystów. Trzy albumy nowojorczyka - "Reasonable Doubt" (1996), "The Blueprint" (2001) i "The Black Album" (2003) - uważane są za kluczowe dla gatunku. Magazyn "Rolling Stone" zamieścił go na 88. miejscu w rankingu 100 największych artystów wszech czasów. Ostatnio Amerykanin zajęty jest też produkcją filmów i dokumentów.

Ava DuVernay ostatnio zajęta była przy disneyowskiej produkcji, "Pułapka czasu", która do naszych kin trafi 9 marca.

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej