"Bajecznie bogaci Azjaci" super bogaci

Komedia romantyczna "Bajecznie bogaci Azjaci" drugi tydzień utrzymała się na pierwszej pozycji box office w USA.

Akcja filmu "Bajecznie bogaci Azjaci" rozgrywa się wśród zamożnych chińskich rodzin mieszkających w Singapurze. Niektórzy pieniądze odziedziczyli po przodkach, inni dopiero co się ich dorobili. Całość opisywana jest jako zderzenie "Diabeł ubiera się u Prady" z "Dumą i uprzedzeniem". Głównymi bohaterami są Rachel Chu, amerykańska profesor ekonomii z chińskimi korzeniami, oraz jej chłopak Nick Young. Problem w tym, że Nick zapomniał wspomnieć Rachel o tym, że jest dziedzicem olbrzymiej fortuny i w Singapurze uchodzi za najgorętszą partię. Wszystko wychodzi na jaw, gdy para zjawia się tam z okazji ślubu przyjaciela Nicka. W rolach głównych występują Constance Wu, Henry Golding, Gemma Chan, Lisa Lu, Awkwafina, Ken Jeong oraz Michelle Yeoh. Produkcja przyniosła w weekend 22 miliony dolarów dochodu i ma już na koncie 111 milionów dolarów.

Jedyna nowość tego weekendu to obraz "Operation Finale" o schwytaniu Adolfa Eichmanna. Akcja opartego na prawdziwych wydarzeniach dramatu rozgrywa się po II wojnie światowej. Film opowiada o grupie izraelskich szpiegów, którzy próbują schwytać przebywającego w Argentynie nazistowskiego generała, Adolfa Eichmanna, by przed sądem odpowiedział za zbrodnie wojenne. W zbrodniarza wciela się Ben Kingsley. Nick Kroll i Mélanie Laurent znaleźli się w gronie aktorów grających agentów Mossadu. Oscar Isaac gra ich przywódcę - Petera Malkina, Laurent występuje jako jedyna kobieta w zespole - Hanna. Kroll gra Rossiego - pomysłodawcę akcji. Za kamerą stanął Chris Weitz. Produkcja przyniosła w trzy dni 6 milionów dolarów zysku.

Oto top 10:
1. "Bajecznie bogaci Azjaci" - 22 mln dolarów
2. "The Meg" - 10,5 mln dolarów
3. "Mission: Impossible - Fallout" - 7 mln dolarów
4. "Operation Finale" - 6 mln dolarów
5. "Searching" - 5,7 mln dolarów
6. "Krzysiu, gdzie jesteś?" - 5 mln dolarów
7. "Alfa" - 4,5 mln dolarów
8. "Rozpruci na śmierć" - 4,4 mln dolarów
9. "BlacKkKlansman" - 4,1 mln dolarów
10. "Mile 22" - 3,6 mln dolarów

OSTATNIE

27.01.2020
Aline Brosh McKenna przygotuje muzyczny serial dla platformy Hulu. więcej
27.01.2020
Justin Timberlake opublikował wzruszające pożegnanie swojego przyjaciela Kobe Bryanta. więcej
27.01.2020
Halsey była muzycznym gościem a Adam Driver gospodarzem ostatniego odcinka "Saturday Night Life". więcej
27.01.2020
Spike Jonze zaprezentował krótką zajawkę dokumentalnego filmu o Beastie Boys dla AppleTV+. więcej
27.01.2020
Serial "Od nowa" ("The Undoing") to nowa produkcja HBO, na podstawie powieści Jean Hanff Korelitz, z Nicole Kidman i Hugh Grantem w rolach głównych. Reżyserką produkcji jest Susanne Bier, a twórcą scenariusza David E. Kelley. Premiera serialu w maju. więcej