Baltasar Kormákur z własnym kryminałem

Jeszcze przed premierą filmu "Everest" Baltasar Kormákur rozpocznie pracę na planie serialu kryminalnego "Trapped".

Twórca zamierza wziąć na siebie zarówno obowiązki producenckie, jak i reżyserskie. Zdjęcia mają rozpocząć się jesienią i będą realizowane na Islandii.

Akcja skoncentruje się na śledztwie prowadzonym w sprawie brutalnego morderstwa: ciało niezidentyfikowanego mężczyzny odnalezione zostaje niedługo po tym, jak do małego miasteczka przybija międzynarodowy prom. Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, gdy miejscowość zostaje odcięta od reszty świata przez potężną zamieć.

Historię wymyślił sam Kormákur. - Zawsze fascynował mnie pomysł okropnej zbrodni w małym, odizolowanym mieście - komentuje filmowiec. - Mam nadzieję, że uda mi się wnieść coś nowego do skandynawskiego kryminału.

Scenariusz napisali Sigurjon Kjartansson i Clive Bradley. Serial ma zamknąć się w 10 godzinnych odcinkach. Kormákur liczy na to, że produkcja zainteresuje międzynarodową publiczność.

Premiera filmu "Everest" zaplanowana została na wrzesień 2015 roku.

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej