Baltasar Kormákur zdobywa Everest

Reżyser "Agentów" i "101 Reykjavík" Baltasar Kormákur rozpoczyna w Nepalu zdjęcia do swojego nowego projektu, dramatu survivalowego "Everest".

Na ekranie zobaczymy zmagania dwóch ekspedycji na Mount Everest. Himalaiści zostają zaskoczeni przez potężną burzę. Walczą nie tyle o zdobycie szczytu, co o własne życie. Obraz zainspirowały autentyczne wydarzenia.

Kormákur zaprosił na plan takie gwiazdy, jak Jason Clarke, Josh Brolin, John Hawkes, Jake Gyllenhaal, Martin Henderson, Emily Watson, Michael Kelly i Thomas M. Wright. Scenariusz napisali Mark Medoff ("Dzieci gorszego Boga") i Simon Beaufoy ("Slumdog. Milioner z ulicy").
Oprawą wizualną filmu zajmie się Salvatore Totino ("Kod da Vinci"). Ekipa poza Nepalem odwiedzi również Włochy. Część zdjęć powstanie w wytwórni Cinecitta w Rzymie oraz w Pinewood Studios w Wielkiej Brytanii.

Premiera zapowiedziana została na 27 lutego 2015 roku. Film trafi na ekrany w wersji 3D. Pod tym adresem można zobaczyć pierwsze zdjęcie z produkcji.

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej