Bardzo głośne "Ciche miejsce"

Bardzo głośne "Ciche miejsce"
ZOBACZ GALERIĘ Bardzo głośne "Ciche miejsce"

Bardzo głośne "Ciche miejsce"

Horror "Ciche miejsce" zarobił aż 50 milionów dolarów podczas pierwszego weekendu w kinach w USA.

"Ciche miejsce" opowiada o mieszkającej na farmie rodzinie, terroryzowanej przez paranormalne zło. Rodzina używa języka migowego i robi to z wyboru, by ich nie usłyszano. Noah Jupe gra syna, Millicent Simmonds córkę, a John Krasinski i Emily Blunt rodziców. Film kosztował jedynie 17 milionów dolarów. W USA zarobił już 50 milionów, a na całym świecie dodatkowe 21 milionów więcej.

Pierwsza nowość tego weekendu to komedia "Strażnicy cnoty" ("Blockers"). Film opowiada o rodzicach, którzy chcą powstrzymać swe córki od uprawiania seksu po balu maturalnym. John Cena, Leslie Mann i Ike Barinholtz grają tytułowych strażników cnoty. W córki wcielają się Kathryn Newton i Geraldine Viswanathan. Przez trzy dni film zarobił 21 milionów dolarów.

Ostatnia nowość tego weekendu to film "Chappaquiddick". Scenariusz jest wspólnym dziełem Taylora Allena i Andrew Logana, i koncentruje się na najtragiczniejszym tygodniu z życia senatora Kennedy'ego. W lipcu 1969 roku polityk prowadził samochód, który wpadł do kanału przeciwpowodziowego. Jemu udało się z pojazdu wydostać, ale została w nim pasażerka - Mary Jo Kopechne (Kate Mara). Ted Kennedy nie udzielił jej pomocy, nie zawiadomił służb o wypadku i oddalił się z miejsca zdarzenia. Kobieta zmarła, a polityk stanął przed sądem. Chappaquiddick to nazwa wyspy w stanie Massachusetts, gdzie doszło do wypadku. Film zarobił 6 milionów dolarów.

Oto top 10:
1. "Ciche miejsce" - 50 mln dolarów
2. "Player One" - 25,1 mln dolarów
3. "Strażnicy cnoty" - 21,4 mln dolarów
4. "Czarna Pantera" - 8,4 mln dolarów
5. "I Can Only Imagine" - 8,4 mln dolarów
6. "Acrimony" - 8,1 mln dolarów
7. "Chappaquiddick" - 6,2 mln dolarów
8. "Sherlock Gnom" - 5,6 mln dolarów
9. "Pacific Rim: Rebelia" - 4,9 mln dolarów
10. "Wyspa psów" - 4,6 mln dolarów

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej