"Bastion" ma kolejnego opiekuna

Josh Boone to kolejny reżyser, który pragnie podjąć się ogromnego przedsięwzięcia, jakim jest przeniesienie na ekran powieści "Bastion" ("The Stand") Stephena Kinga.

Przypomnijmy, że do tej pory adaptacją zainteresowani byli David Yates (seria o Harrym Potterze), Ben Affleck ("Operacja Argo"), Scott Cooper ("Szalone serce") i Paul Greengrass ("Kapitan Phillips"). Teraz negocjacje w sprawie reżyserii "Bastionu" rozpoczął Josh Boone, który prawdopodobnie napisze także nowy scenariusz. Adaptacja Boone'a ma być wierna książce i przeznaczona dla widzów dorosłych. Przypomnijmy, że autorem wcześniejszej wersji scenariusza jest David Kajganich, który wcześniej przeniósł na ekran inne dzieło Stephena Kinga, "To".

Opublikowana w 1978 roku, licząca blisko tysiąc stron powieść "Bastion" uważana jest za jedno z najwybitniejszych dzieł Stephena Kinga. Dotyka ona problemu nowoczesnej broni biologicznej, która zdziesiątkowała ludzkość. Nieliczni, którzy ocaleli, mają wyraziste sny, zwiastujące pojawienie się w postapokaliptycznym świecie wysłanników sił dobra i zła, które stoczą na ziemi kolejną wielką bitwę.

Josh Boone ma na koncie tylko dwa filmy - komediodramat "Stuck in Love" oraz adaptację powieści "Gwiazd naszych wina" ("The Fault in Our Stars") Johna Greena, która trafi do polskich kin w czerwcu tego roku.

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej