Batman nie dla brytyjskich dzieci

Batman nie dla brytyjskich dzieci
ZOBACZ GALERIĘ Batman nie dla brytyjskich dzieci

Batman nie dla brytyjskich dzieci

Film "Mroczny rycerz" wywołał kontrowersje wśród brytyjskich rodziców.

Nowa opowieść o Batmanie została oznaczona na Wyspach symbolem "12A". Oznacza to, że dzieci powyżej 12 roku życia mogą oglądać film samodzielnie, a dzieci młodsze mogą wejść na salę kinową jedynie w towarzystwie dorosłych.

Niestety wielu zmartwionych rodziców uznało obraz za zbyt pełen przemocy, aby mogły oglądać go osoby poniżej 15. roku życia. Do tej pory z Brytyjską Komisją do spraw Klasyfikacji Filmów skontaktowało się ponad 60 osób żądających zmiany oznaczenia produkcji.

Reakcja widzów nie miała wpływu na opinię cenzorów. Ich zdaniem zawarte w "Mrocznym rycerzu" sceny mieszczą się w obrębie kategorii "12A", a liczba skarg powinna zostać zestawiona z liczbą biletów, które sprzedano na cieszący się olbrzymią popularnością film.

- To film fantasy o pozbawionych realizmu postaciach, które noszą zbroje, chodzą po ścianach budynków i latają - tłumaczy przedstawiciel Komisji. - To pierwszy film w tym roku, który wywołał poruszenie w związku z przypisaną mu kategorią.

Polska premiera obrazu "Mroczny rycerz" odbędzie się już 8 sierpnia.

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej