Ben Whishaw kochankiem Hugh Granta

Ben Whishaw kochankiem Hugh Granta
ZOBACZ GALERIĘ Ben Whishaw kochankiem Hugh Granta

Ben Whishaw kochankiem Hugh Granta

W sieci pojawił się polski zwiastun serialu "Skandal w angielskim stylu" z Benem Whishawem i Hugh Grantem w rolach głównych.

Serial "Skandal w angielskim stylu" to ekranizacja powieści Johna Prestona. Produkcja pokazuje historię skandalu, który wstrząsnął sceną polityczną w Wielkiej Brytanii w latach siedemdziesiątych XX wieku. W roli skompromitowanego polityka występuje Hugh Grant, za reżyserię odpowiada dwukrotnie nominowany do Oscara Stephen Frears.

Skandal w angielskim stylu (A Very English Scandal) przedstawia kulisy prawdziwej, szokującej historii pierwszego brytyjskiego polityka, który został oskarżony o udział w spisku i podżeganie do zabójstwa.

Koniec lat 60. ubiegłego wieku. Jeremy Thorpe (Hugh Grant) – lider Partii Liberalnej i najmłodszy od stu lat przywódca brytyjskiej partii politycznej – skrywa mroczną tajemnicę, którą za wszelką cenę stara się ukryć. Dopóki Norman Scott (Ben Whishaw), jego były i bardzo niedyskretny kochanek żyje, jego błyskotliwa kariera polityczna jest zagrożona. Thorpe widzi tylko jedno wyjście z tej sytuacji - Scott musi zostać raz na zawsze uciszony.

Miniserial jest adaptacją powieści Johna Prestona "A Very English Scandal: Sex, Lies and a Murder Plot at the Heart of the Establishment" opisującej wydarzenia, które radykalnie zmieniły postrzeganie wielkiej polityki. Proces Jeremy'ego Throrpe'a był pod tym względem wydarzeniem przełomowym. Brytyjska opinia publiczna poznała mroczne tajemnice establishmentu i dowiedziała się, do czego zdolni są jego członkowie, chcąc zatuszować niewygodne dla nich zdarzenia.

W rolach głównych w produkcji występują: laureat trzech Złotych Globów Hugh Grant ("Był sobie chłopiec") oraz dwukrotnie nominowany do BAFTY Ben Whishaw ("System sprawiedliwości"). W obsadzie znaleźli się również: Alex Jennings ("Dama w vanie"), Patricia Hodge ("Człowiek słoń") oraz Monica Dolan ("Nie opuszczaj mnie"). Autorem scenariusza jest Russell T. Davies ("Dr Who"), a za reżyserię wszystkich odcinków odpowiada dwukrotnie nominowany do Oscara Stephen Frears ("Boska Florence", "Królowa", "Tajemnica Filomeny", "Niebezpieczne związki").

Trzyodcinkowy miniserial "Skandal w angielskim stylu" ("A Very English Scandal")" będzie miał premierę w HBO już w piątek, 2 listopada.

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej