Benicio Del Toro ucieka z Dannemory z Patricią Arquette

Benicio Del Toro ucieka z Dannemory z Patricią Arquette
ZOBACZ GALERIĘ Benicio Del Toro ucieka z Dannemory z Patricią Arquette

Benicio Del Toro ucieka z Dannemory z Patricią Arquette

W sieci pojawiła się polska zapowiedź serialu "Ucieczka z Dannemory" z Benicio Del Toro i Patricią Arquette w rolach głównych.

"Ucieczka z Dannemory" w reżyserii Bena Stillera to historia oparta na prawdziwych wydarzeniach, które miały miejsce w USA latem 2015 roku. Dwóch więźniów skazanych na dożywocie za morderstwa uciekło wówczas z więzienia Dannemora – jednego z najbardziej strzeżonych zakładów karnych w stanie Nowy Jork.

Akcja miniserialu "Ucieczka z Dannemory" oparta jest na prawdziwych wydarzeniach z 2015 i dotyczy niecodziennej ucieczki dwóch mężczyzn z więzienia Dannemora w stanie Nowy Jork. W realizacji planu pomogła osadzonym zamężna pracownica więzienia, która przez wiele miesięcy miała romans z oboma mężczyznami. Poszukiwania zbiegów, którzy odsiadywali tam wyroki za morderstwo, prowadzono na terenie całego stanu.

Skazany za morderstwo Richard Matt (Benicio Del Toro) opracowuje plan ucieczki. W realizacji zamiarów pomaga mu Tilly Mitchell (Patricia Arquette) – pracująca żona i matka, która kieruje więzienną szwalnią. Tilly wdaje się w romans z Mattem, ale także drugim skazanym – Davidem Sweatem (Paul Dano). Ten odsiaduje wyrok za zabicie policjanta i być może darzy Tilly prawdziwym uczuciem. David dość niechętnie zgadza się pomóc Richardowi Mattowi w realizacji jego planu.

W głównych rolach w serialu "Ucieczka z Dannemory" występują Benicio Del Toro i Patricia Arquette oraz Paul Dano. W pozostałych rolach pojawią się nominowana Bonnie Hunt, Eric Lange i David Morse. Reżyserem produkcji jest Ben Stiller, a autorami scenariusza są Brett Johnson i Michael Tolkin, którzy poznali się w zespole scenarzystów podczas prac nad serialem "Ray Donovan".

Premiera w HBO GO 19 listopada, w HBO od 7 grudnia.

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej